Koszyk:

BRAK POMYSŁU NA PREZENT ŚWIĄTECZNY? PODARUJ BLISKIM ZDROWIE, SPRAWDŹ ZESTAWY SUPLEMENTÓW

Sezon grzewczy a kondycja skóry twarzy

Sezon grzewczy a kondycja skóry twarzy

W sezonie jesieni i zimy skóra twarzy narażona jest na niekorzystne działanie panującego w budynkach suchego powietrza. Jak w okresie grzewczym zadbać o nawilżenie skóry oraz utrzymać jej dobrą kondycję? Czy zróżnicowana dieta może pomóc w zachowaniu pięknego wyglądu cery? Poznaj wskazówki pielęgnacyjne na ten wymagający dla urody czas.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy w okresie grzewczym

Uruchamiając ogrzewanie w domu lub w siedzibie firmy, cieszymy się komfortem i z ulgą na twarzy obserwujemy zawirowania pogodowe dziejące się za oknem. Przyjemne ciepło, które towarzyszy nam w godzinach pracy, a później w czasie wolnym wpływa jednak niekorzystnie na stan i wygląd skóry twarzy. Ciepłe i suche powietrze w budynkach sprzyja intensywnemu wysuszaniu cery. Przesuszona skóra jest z kolei bardziej podatna na uszkodzenia. Wraz z nadmiernym przesuszeniem pojawiają się pieczenie, podrażnienie i zaczerwienienie. Można też odczuć, że skóra staje się ściągnięta, szorstka w dotyku i pozbawiona blasku. 

Odwodnienie skóry w sezonie grzewczym jest powszechnym zjawiskiem i odwracalnym, jeśli tylko podejmie się odpowiednie działania. Pierwszym z nich jest pielęgnacja dopasowana do trudności, z jakimi musi zmagać się skóra oraz jej rodzaju i potrzeb. By odwrócić negatywne zmiany powstające przez suche, ciepłe powietrze, warto rano i wieczorem nawilżać skórę za pomocą bogatej esencji lub serum i nałożyć krem. Nie pomijamy ochrony przeciwsłonecznej, która konieczna jest też zimą oraz starannego oczyszczania i tonizacji. Jeśli dobrze czujemy się w naturalnym wydaniu, na co dzień ogranczajmy mocno kryjące kosmetyki do makijażu. 

Nawilżenie skóry od wewnątrz – dieta i suplementacja

Dobrze dobrana pielęgnacja potrzebuje jeszcze wsparcia od wewnątrz, czyli zróżnicowanej i poprawnie zbilansowanej diety. Na co dzień dbamy więc o to, by w zjadanych posiłkach były obecne składniki stanowiące źródło cennych witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych. Dla pięknej, zdrowej skóry szczególnie ważne są:

  • witamina C obecna na przykład w porzeczkach, natce pietruszki, jarmużu,
  • witamina A, którą dostarczymy, jedząc marchewki, morele czy szpinak,
  • witamina D dostępna głównie w tłustych rybach morskich,
  • witamina E znajdująca się w roślinnych olejach, migdałach, orzechach,
  • witamina B3, której źródłem są na przykład drożdże, kasze i strączki,
  • selen obecny w podrobach, orzechach brazylijskich czy przetworach mlecznych,
  • cynk, który dostarczymy razem z owocami morza, jajkami, nasionami słonecznika,
  • wielonienasycone kwasy tłuszczowe dostępne w rybach, olejach czy awokado.

Gdy dostarczanie tych składników z dietą jest dla nas utrudnione, pomyślmy o suplementacji przy pomocy wysokiej jakości produktów. Tutaj znajdują się suplementy wspierające zdrowie skóry i jej naturalne piękno. 

Do utrzymania nawilżenia potrzebne jest też dobre nawodnienie. Starajmy się wypijać na co dzień przynajmniej dwa litry wody dziennie, a kolejną filiżankę kawy zamienić na świeży sok z owoców i warzyw. Nie zapominajmy też o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, w których długo przebywamy. Jeśli możemy sobie pozwolić na wydatek, rozważmy zakup nawilżacza powietrza, przywracającego optymalną wilgotność i przyjemny klimat we wnętrzach.