Koszyk:

-12% NA KATEGORIĘ: ANTY-AGING + WITAMINY DLA KOBIET. WPISZ KOD: MAMA

Fo-Ti

(2 prod.)

Rdest wielokwiatowy to pnącze, którego korzeń cieszy się szczególnym zainteresowaniem ze strony branży produkującej suplementy. Ma on wydłużony kształt i brązowo-czarny kolor. Dzięki jego unikatowym właściwościom stosowano go już ponad 2000 lat temu w Chinach. Wierzono wtedy, że im starszy korzeń, tym jego właściwości są cenniejsze. Z pnącza wyrastają jasnozielone liście o sercowatym kształcie, a drobne, biały kwiaty Fo Ti tworzą wiechy o długości sięgającej nawet 20 cm. 

Rdest wielokwiatowy: czym jest Fo-Ti? 

Rdest wielokwiatowy znany jest także pod nazwą Fo-Ti - He Shou Wu. Drugi człon nazwy tłumaczony jest jako “czarne włosy pana Ho”, co odnosi się do starej chińskiej legendy. Głosi ona, że gdy 58-letni pan Ho rozpoczął kurację korzeniem rdestu, jego siwe włosy stały się czarne - odzyskał on również witalność, dzięki czemu dożył 160 lat. Rdest wielokwiatowy można spotkać nie tylko w Chinach. Rośnie on również w Japonii i na Tajwanie. Naturalnie osiąga nawet do 4 metrów długości i bardzo szybko rośnie. Najważniejszy jednak jest korzeń Fo Ti. To właśnie z niego pozyskuje się substancje aktywne - związki z grupy antrachinonów, takie jak choćby emodin, parietin czy kwas chryzofanowy. 

Jakie suplementy Fo-Ti znajdziesz w tej kategorii? 

Standardowym zastosowaniem w wielu domach jest tworzenie ze zmielonego korzenia Fo Ti odwarów i nalewek. Są one spożywane na co dzień samodzielnie bądź wraz z wodą lub sokiem. odpowiednio przyrządzony odwar stosowany jest też zewnętrznie. W przypadku suplementów najwygodniejszą formą przyjmowania tego typu preparatów są kapsułki. Szybkie i łatwe w połknięciu kapsułki zamknięte są w poręcznych opakowaniach, które z łatwością zabierzesz ze sobą podczas krótszego bądź dłuższego wyjazdu za miasto. Możesz wybrać propozycje z 60 lub 100 kapsułkami - wedle własnych preferencji. Ekstrakty z Fo Ti, które znajdziesz w tej kategorii, pochodzą od renomowanych marek, które dbają o bezpieczeństwo procesów produkcyjnych. Dzięki temu masz pewność, że w Twoje ręce trafia produkt dopracowany w każdym calu. 

Stosowanie suplementów Fo Ti - He Shou Wu 

Najważniejszą kwestią podczas stosowania suplementów jest dopasowanie się do zasad ich przyjmowania zawartych na ulotce. Niektóre z suplementów z tej kategorii możesz przyjmować raz dziennie, inne - dwa. Zalecana porcja spożycia odnosi się do ilości substancji aktywnej użytej do produkcji jednej kapsułki. Podczas stosowania warto też zachować ostrożność - zwłaszcza w przypadku, gdy cierpisz na choroby wątroby. Nie zaleca się stosować suplementów z rdestem wielokwiatowym w przypadku ciąży i karmienia piersią, a także w przypadku nadwrażliwości na roślinę oraz przed i po operacjach. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów