Koszyk:

Spirulina

(11 prod.)

Superfoods to ogólna nazwa żywności, która pochodzi z natury i nie została przetworzona oraz zawiera wiele korzystnych dla organizmu składników odżywczych. Rola superfoods w diecie stale rośnie - suplementy tego typu stają się coraz popularniejsze. Mogą być one dodatkiem do zbilansowanej, zróżnicowanej diety. Wśród superfoods w sklepach ze zdrową żywnością znajdziesz również spirulinę. Ta zielono-niebieska alga najczęściej występuje w postaci proszku, tabletek lub kapsułek. Wszystkie te formy znajdziesz na shaman.pl - sprawdź, co znajdziesz w tej kategorii i wybierz suplementy dopasowane do swoich potrzeb. 

Co to spirulina? 

Spirulina to niebiesko-zielona alga, której właściwości doceniali już Aztekowie. Uprawiana jest przede wszystkim w Azji, Meksyku, na Hawajach i w Ameryce Południowej na rejonach specjalnie dobranych pod kątem korzystnych warunków środowiskowych do ich hodowli. Jej standardową formą na rynku europejskim jest szmaragdowozielony proszek. Łatwo się on rozpuszcza i sprawdzi się w koktajlach oraz shake’ach. Możesz jednak znaleźć też suplementy ze spiruliną w formie tabletek bądź kapsułek - szybkich i łatwych do połknięcia. Są dostępne w poręcznych opakowaniach, które zabierzesz ze sobą gdziekolwiek zechcesz. 

Spirulina: właściwości, które musisz poznać 

Spirulina swoje właściwości zawdzięcza składnikom odżywczym, które w sobie ma. Jest to przede wszystkim białko, ale także witaminy i składniki mineralne, takie jak żelazo, cynk, mangan, selen i witaminy z grupy B. Ogromna ilość białka w składzie oraz aż osiem aminokwasów egzogennych sprawiają, że produkt ten mogą spożywać zwłaszcza osoby na diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Właściwości spirulina czerpie też z bioflawonoidów i kwasu gamma-linolenowego. Sprawdź działanie tego suplementu i zobacz, co znajdziesz w poniższej kategorii. 

Spirulina - zastosowanie: sprawdź poniższą kategorię 

W tej kategorii znajdziesz przede wszystkim spirulinę dostępną w wielu formach - tabletek, kapsułek i proszku. Dzięki temu możesz wybrać taką opcję, która będzie dla Ciebie najwygodniejsza. Wśród renomowanych marek znajdziesz Holland&Barrett, NOW Foods, Swanson oraz wiele innych. Wszystkie firmy dbają o wysoką jakość swoich produktów. W zależności od producenta i stężenia substancji różniły się będą zalecenia co do spożycia. Przed przyjęciem pierwszej dawki sprawdź na etykiecie, jak w bezpieczny sposób przyjmować suplement. Sprawdź również pozostałe kategorie superfoods w sklepie ze zdrową żywnością shaman.pl i wybierz takie, które będa dla Ciebie najlepsze. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. 36,00 zł
 2. 48,06 zł
 3. 52,00 zł
 4. 43,50 zł
 5. 98,00 zł
 6. 64,00 zł
 7. 61,50 zł
 8. 58,00 zł
 9. 25,50 zł
 10. 59,00 zł
 11. 61,00 zł