Koszyk:

-12% PROBIOTYKI. WPISZ KOD: PRO

Foliany - Witaminy dla Kobiet w Ciąży

(7 prod.)

Kwas foliowy, znany także pod nazwą witaminy B9, to syntetyczna postać folianów. Zazwyczaj występuje ona w postaci suplementu diety. Foliany to z kolei witamina, którą można znaleźć naturalnie w warzywach zielonych, takich jak szpinak czy brokuły, ale także w owocach. Bogate w witaminę B9 są kiwi, mango i pomarańcze. Sprawdź, jakie produkty znajdziesz w tej kategorii i wybierz odpowiednie dla siebie suplementy zawierające foliany lub kwas foliowy. 

Foliany zamiast kwasu foliowego: właściwości 

Dzienne zapotrzebowanie na kwas foliowy zależy głównie od wieku, płci i stanu fizjologicznego, przy czym wzrasta w przypadku kobiet w ciąży. Jego wchłanianie może być utrudnione w przypadku stosowania nikotyny i alkoholu. Dlatego tak ważne jest zadbanie o prowadzenie zdrowego stylu życia i dostarczania organizmowi wraz z dietą wszystkich składników odżywczych. Foliany znajdujące się w żywności pomagają w prawidłowej syntezie aminokwasów i funkcjonowaniu układu odpornościowego. Pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych i w prawidłowej produkcji krwi. Co więcej, przyczyniają się do uczucia zmęczenia i znużenia. Jednak jedną z ich najważniejszych ról w organizmie jest to, że przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży. 

Kwas foliowy dla kobiet w ciąży i przed ciążą

Kwas foliowy to jeden z suplementów, który najczęściej przyjmują kobiety w ciąży i przed ciążą. Przyjmowanie tego dodatku diety powinno odbywać się pod kontrolą lekarza i w taki sposób, w jaki zostało to opisane na opakowaniu. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór suplementów diety w różnych pojemnościach - od 30 do nawet 120 wygodnych do połknięcia kapsułek. Na tym jednak nie koniec. Do wyboru masz wiele renomowanych marek, które dbają o jakość swojej oferty i bezpieczeństwo procesu produkcji. W ich składzie znajdziesz foliany bądź kwas foliowy dla kobiet w ciąży i przed ciążą. Sprawdź również inne kategorie suplementów oraz witaminy i wybierz takie, które odpowiadają Twoim preferencjom. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. Promocja
  Swanson - Folate, Folian, 800mcg, 30 vkaps
  20,99 zł Cena regularna: 23,00 zł -9%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 26,49 zł -21%
  Brak w magazynie
 2. Osavi - MetyloFolian, 600 µg, 60 vkaps
  27,00 zł
  Brak w magazynie
 3. Osavi - MetyloFolian, 600 µg, 120 vkaps
  44,00 zł
  Brak w magazynie