Koszyk:

Foliany

(7 prod.)

Kwas foliowy, znany także pod nazwą witaminy B9, to syntetyczna postać folianów. Zazwyczaj występuje ona w postaci suplementu diety. Foliany to z kolei witamina, którą można znaleźć naturalnie w warzywach zielonych, takich jak szpinak czy brokuły, ale także w owocach. Bogate w witaminę B9 są kiwi, mango i pomarańcze. Sprawdź, jakie produkty znajdziesz w tej kategorii i wybierz odpowiednie dla siebie suplementy zawierające foliany lub kwas foliowy. 

Foliany zamiast kwasu foliowego: właściwości 

Dzienne zapotrzebowanie na kwas foliowy zależy głównie od wieku, płci i stanu fizjologicznego, przy czym wzrasta w przypadku kobiet w ciąży. Jego wchłanianie może być utrudnione w przypadku stosowania nikotyny i alkoholu. Dlatego tak ważne jest zadbanie o prowadzenie zdrowego stylu życia i dostarczania organizmowi wraz z dietą wszystkich składników odżywczych. Foliany znajdujące się w żywności pomagają w prawidłowej syntezie aminokwasów i funkcjonowaniu układu odpornościowego. Pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych i w prawidłowej produkcji krwi. Co więcej, przyczyniają się do uczucia zmęczenia i znużenia. Jednak jedną z ich najważniejszych ról w organizmie jest to, że przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży. 

Kwas foliowy dla kobiet w ciąży i przed ciążą

Kwas foliowy to jeden z suplementów, który najczęściej przyjmują kobiety w ciąży i przed ciążą. Przyjmowanie tego dodatku diety powinno odbywać się pod kontrolą lekarza i w taki sposób, w jaki zostało to opisane na opakowaniu. W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór suplementów diety w różnych pojemnościach - od 30 do nawet 120 wygodnych do połknięcia kapsułek. Na tym jednak nie koniec. Do wyboru masz wiele renomowanych marek, które dbają o jakość swojej oferty i bezpieczeństwo procesu produkcji. W ich składzie znajdziesz foliany bądź kwas foliowy dla kobiet w ciąży i przed ciążą. Sprawdź również inne kategorie suplementów oraz witaminy i wybierz takie, które odpowiadają Twoim preferencjom. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. 29,50 zł
 2. 38,00 zł
 3. 55,00 zł
 4. Nowy
  14,00 zł
 5. 73,00 zł
 6. 13,50 zł
 7. Nowy
  18,00 zł