Koszyk:

-12% DBAJ O STAWY. WPISZ KOD: STAWY

Olejki Eteryczne

(39 prod.)

Olejki eteryczne to naturalne substancje zapachowe pozyskiwane z liści lub pędów roślin. Wykorzystuje się je jako sposób na odświeżenie powietrza a także w aromaterapii. Mogą także stanowić dodatek do kosmetyków lub prania. W tej kategorii znajdziesz wiele ciekawych produktów. Możesz nie tylko dopasować je do swoich potrzeb pod kątem ich ilości, ale przede wszystkim zwracając uwagę na ich wyjątkowe nuty zapachowe. Pozyskane ekstrakty zamknięto w ciemnych, szklanych buteleczkach. Chronią one zawartość przed promieniami słońca i pomagają zachować właściwości olejków na dłużej. Sprawdź, jakie zastosowanie mają olejki eteryczne i jakie zapachy znajdziesz w poniższej kategorii. 

Olejki eteryczne: działanie w aromaterapii 

Aromaterapia zakłada, że zapachy mogą oddziaływać na nastrój i samopoczucie ludzi. Podczas niej korzysta się z naturalnych substancji zapachowych i olejków eterycznych. Przeważnie mają one postać płynu i stanowią skoncentrowany ekstrakt roślinny. Dlatego właśnie podczas aromaterapii wybrany olejek trzeba rozcieńczyć z innym olejem nośnikowym, na przykład z olejkiem jojoba, migdałowym lub oliwą. Olejki eteryczne świetnie sprawdzą się podczas popołudnia spędzonego w pokoju wspólnym. Wystarczy dodać kilka kropel do odświeżacza powietrza lub dyfuzora, by cieszyć się przyjemnym zapachem. To sprawia, że olejki eteryczne są niezwykle wydajne. Na tym jednak nie koniec. W salonie bądź sypialni możesz też wykorzystać olejki eteryczne do świec w kominkach. Z pewnością takie połączenie sprawi, że przestrzeń będzie bardziej przytulna. Olejki eteryczne wykorzystasz także podczas kąpieli. Pamiętaj jednak, żeby rozcieńczyć je w nośniku. Stosowanie nierozcieńczonego olejku bezpośrednio na skórę może powodować alergie, dlatego warto pamiętać o bezpieczeństwie podczas ich stosowania. 

Naturalny olejek eteryczny: wyrazisty zapach 

W tej kategorii znajdziesz różnego typu olejki eteryczne. Rośliny, z których zostały pozyskane, od tysięcy lat są stosowane w aromaterapii. Niektórym z nich przypisuje się właściwości poprawiające nastrój, innym - dodawanie energii bądź pomagające się odprężyć. Wśród wielu propozycji znajdziesz przede wszystkim olejki kamforowe, na przykład eukaliptusowe lub szałwiowe, ale także korzenne - w tym zapach drzewa herbacianego. Ciekawą alternatywę stanowią olejki eteryczne zapachowe, które mają w sobie nuty kwiatowe. Lawenda, jaśmin czy róża to tylko niektóre z przykładów. W tej kategorii znajdziesz także wyraziste leśne aromaty, silne miętowe zapachy i słodkie nuty. Ciekawie prezentują się także mieszanki olejków eterycznych. Dzięki tak szerokiemu wyborowi z pewnością uda Ci się znaleźć olejek eteryczny idealny dla siebie.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 • 1
 • 2
 1. Promocja
  NOW Foods - Olejek Eteryczny, Cytrynowy, 30 ml
  24,99 zł Cena regularna: 27,00 zł -7%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 32,50 zł -23%
 2. Promocja
  NOW Foods - Olejek Eteryczny, Eukaliptusowy, 30 ml
  22,99 zł Cena regularna: 26,00 zł -12%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 28,50 zł -19%
 • 1
 • 2