Koszyk:

Żurawina

(9 prod.)

Żurawina

W suplementach diety można spotkać się z różnymi wartościowymi składnikami. Zwykle są to witaminy i minerały, które znane są ze swoich zdrowotnych właściwości. W wielu produktach pojawiają się także rośliny, jedną z nich jest właśnie żurawina. Na co pomaga ten owoc? Pojawia się on głównie w suplementach diety, których celem jest wsparcie układu moczowego.

Żurawina – właściwości i na co pomaga?

Czym charakteryzuje się żurawina? Właściwości tej rośliny odnoszą się zwykle do gatunku żurawiny wielkoowocowej – łacińska botaniczna nazwa brzmi Vaccinium macrocarpon. Należy do rodziny wrzosowatych. Rośnie na niskich krzewach, które osiągają około 50 cm wysokości. Zawiera w sobie m.in.: polifenole (np. flawonoidy), antocyjany i sterole. Jej owoce mają czerwoną barwę i są jadalne, a w smaku są słodko-kwaśne. Żurawina zastosowanie znajduje przede wszystkim w gastronomii – jest dodawana do wielu potraw i nie tylko tych na słodko, ponieważ równie dobrze pasuje do mięs. Świetnie sprawdza się jako składnik kosmetyków i suplementów diety. W przypadku tych ostatnich pojawia się w produktach mających usprawnić pracę układu moczowego. Jeśli więc często zmagasz się z problemem infekcji, sprawdź produkty dostępne w tej kategorii.

Żurawina – zastosowanie w suplementach diety

Żurawina w formie suplementów diety jest tworzona przez znanych i cenionych producentów. W Shaman.pl sprzedajemy żurawinę od Holland & Barrett, NOW Foods, Swanson, Haya Labs, Natrol i Life Extension. Produkty tych marek dostępne są w formie kapsułek, vakps, tabletek oraz kapsułek miękkich – wszystkie z nich wystarczy tylko popić wodą. Dokładne informacje dotyczące zalecanej porcji i sposobu spożycia zostały zawarte na etykiecie opakowania. Weganie i wegetarianie również znajdą coś dla siebie. Suplementy dostępne są w opakowaniach o różnych wielkościach.

Większość produktów zawiera w składzie tylko wyciąg z żurawiny, ale w niektórych suplementach pojawiają się dodatki, jak np. ekstrakt z winogron czy z mącznicy lekarskiej. Żurawina – na co pomaga? To kluczowe pytanie! Jest ona źródłem witamin C i E, które pomagają m.in. w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Przy niektórych produktach z tej kategorii pojawiają się opinie klientów, którzy przetestowali już te suplementy diety – przed zakupem warto więc się z nimi zapoznać. Na pewno będzie to przydatne podczas decydowania się na konkretną markę. Oprócz produktów z żurawiną, polecamy także przyjrzeć się suplementom, w których składzie występuje D-mannoza.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
  1. 77,50 zł
  2. 39,00 zł
  3. 54,00 zł
  4. 70,50 zł
  5. 29,00 zł
  6. 75,00 zł
  7. 102,00 zł
  8. 42,00 zł
  9. 44,00 zł