Koszyk:

Żurawina

(8 prod.)

W suplementach diety można spotkać się z różnymi wartościowymi składnikami. Zwykle są to witaminy i minerały, które znane są ze swoich zdrowotnych właściwości. W wielu produktach pojawiają się także rośliny, jedną z nich jest właśnie żurawina. Na co pomaga ten owoc? Pojawia się on głównie w suplementach diety, których celem jest wsparcie układu moczowego.

Żurawina – właściwości i na co pomaga?

Czym charakteryzuje się żurawina? Właściwości tej rośliny odnoszą się zwykle do gatunku żurawiny wielkoowocowej – łacińska botaniczna nazwa brzmi Vaccinium macrocarpon. Należy do rodziny wrzosowatych. Rośnie na niskich krzewach, które osiągają około 50 cm wysokości. Zawiera w sobie m.in.: polifenole (np. flawonoidy), antocyjany i sterole. Jej owoce mają czerwoną barwę i są jadalne, a w smaku są słodko-kwaśne. Żurawina zastosowanie znajduje przede wszystkim w gastronomii – jest dodawana do wielu potraw i nie tylko tych na słodko, ponieważ równie dobrze pasuje do mięs. Świetnie sprawdza się jako składnik kosmetyków i suplementów diety. W przypadku tych ostatnich pojawia się w produktach mających usprawnić pracę układu moczowego. Jeśli więc często zmagasz się z problemem infekcji, sprawdź produkty dostępne w tej kategorii.

Żurawina – zastosowanie w suplementach diety

Żurawina w formie suplementów diety jest tworzona przez znanych i cenionych producentów. W Shaman.pl sprzedajemy żurawinę od Holland & Barrett, NOW Foods, Swanson, Haya Labs, Natrol i Life Extension. Produkty tych marek dostępne są w formie kapsułek, vakps, tabletek oraz kapsułek miękkich – wszystkie z nich wystarczy tylko popić wodą. Dokładne informacje dotyczące zalecanej porcji i sposobu spożycia zostały zawarte na etykiecie opakowania. Weganie i wegetarianie również znajdą coś dla siebie. Suplementy dostępne są w opakowaniach o różnych wielkościach. Większość produktów zawiera w składzie tylko wyciąg z żurawiny, ale w niektórych suplementach pojawiają się dodatki, jak np. ekstrakt z winogron czy z mącznicy lekarskiej. Żurawina – na co pomaga? To kluczowe pytanie! Jest ona źródłem witamin C i E, które pomagają m.in. w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Przy niektórych produktach z tej kategorii pojawiają się opinie klientów, którzy przetestowali już te suplementy diety – przed zakupem warto więc się z nimi zapoznać. Na pewno będzie to przydatne podczas decydowania się na konkretną markę. Oprócz produktów z żurawiną, polecamy także przyjrzeć się suplementom, w których składzie występuje D-mannoza.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
  1. NOW Foods - Wyciąg z Żurawiny, 90 vkaps
    66,00 zł
  2. Natrol - Żurawina, 800mg, 30 kapsułek
    32,00 zł