Koszyk:

-12% PROBIOTYKI. WPISZ KOD: PRO

Beta Karoten (Prowitamina A)

(5 prod.)

Na pewno każdy słyszał o związku chemicznym, jakim jest beta karoten (inne spotykane zapisy to beta-karoten oraz β-karoten). Jest to naturalny barwnik, który zalicza się do grupy karotenoidów, przyjmujących żółte, czerwone i pomarańczowe barwy. Warto także wspomnieć, że beta karoten to prowitamina A. Co to oznacza? Beta karoten wraz z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi i enzymami wątrobowymi przyczynia się do powstania witaminy A.

Beta karoten – właściwości

Głównym źródłem omawianego składnika są rośliny. Marchew, czerwona papryka, natka pietruszki, szpinak, dynia i morele to niektóre z produktów, które są bogate w beta karoten. Właściwości tego składnika są najczęściej kojarzone z zadbaniem o odpowiedni kolor skóry (a w przypadku spożywania jego zbyt dużej ilości – z wystąpieniem żółtego odcienia skóry). Skoro beta karoten jest prowitaminą A, warto wiedzieć, jakimi właściwościami charakteryzuje się witamina A. Odgrywa rolę w procesie specjalizacji komórek, pomaga zachować zdrową skórę, pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych i prawidłowego widzenia. Dodatkowo witamina A przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu żelaza i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Najlepszy beta karoten – oferta Shaman.pl

W przypadku niedoboru beta karotenu w organizmie warto zadbać o swoją dietę i wzbogacić ją o wymienione wyżej składniki lub zdecydować się na suplementację. Jeśli wybierzesz drugą opcję, na pewno zaczniesz się zastanawiać, jaki jest najlepszy beta karoten na rynku. Odpowiedź na to pytanie to dość indywidualna kwestia. Wpływ na ocenę, ma nie tylko zawartość beta karotenu i dodatkowych substancji w składzie, ale także forma suplementu diety. Większość produktów w naszym sklepie występuje w formie kapsułek miękkich. Producenci beta karotenu w formie suplementu diety to: NOW Foods, Jarrow Formulas, Holland & Barret oraz Swanson. Wszystkie produkty z kategorii Beta Karoten, Prowitamina A pochodzą od sprawdzonych marek, które są dobrze znane w świecie suplementów diety. Zróżnicowana oferta daje możliwość wybrania dla siebie najlepszego beta karotenu. Przypominamy o tym, aby stosować się do zaleceń producentów dotyczących dziennej porcji. Wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na tematy dotyczące zdrowia, suplementacji oraz produktów dostępnych w sklepie Shaman.pl – zapraszamy na naszego Bloga. Regularnie dodajemy na niego nowe wpisy, w których dzielimy się cennymi informacjami. Zapraszamy!

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. Promocja
  NOW Foods - Beta Karoten Naturalny, 25000 IU, 90 kapsułek miękkich
  55,99 zł Cena regularna: 61,00 zł -8%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 67,00 zł -16%
 2. Promocja
  Swanson - Beta Karoten (Witamina A), 5000 IU, 250 kapsułek miękkich
  33,99 zł Cena regularna: 38,00 zł -11%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 42,50 zł -20%