Koszyk:

-12% DBAJ O STAWY. WPISZ KOD: STAWY

Krew

(12 prod.)

Krew krąży w zamkniętym systemie naczyń krwionośnych, po całym ciele. Dzięki sprawnej pracy serca jest w nieustannym ruchu i dociera do wszystkich komórek. W organizmie osoby dorosłej znajduje się średnio 5-6 litrów krwi. Składa się z osocza, erytrocytów, leukocytów i płytek krwi. Każde zaburzenie w obrębie tego układu, w tym zaburzenia krzepliwości krwi, może wpływać negatywnie na równowagę całego organizmu.

Co odpowiada za krzepnięcie krwi – składniki suplementów

Aby wspierać prawidłową pracę serca i układu krążenia, warto przede wszystkim poprawić jakość spożywanych posiłków. Ulepszanie diety to prosty, a zarazem skuteczny sposób na przeciwdziałanie występowaniu dolegliwości ze strony tego układu. Dodatkowym wsparciem w dostarczaniu potrzebnych składników jest suplementacja. Co mogą zawierać suplementy diety z tej kategorii? Sprawdźmy. W suplementach diety znajdować mogą się zarówno pojedyncze składniki, jak i kompozycje witamin, minerałów, roślinnych ekstraktów czy kwasów tłuszczowych. Warto zwrócić uwagę na obecność m.in. witaminy K, która przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi. Co odpowiada za krzepnięcie krwi oprócz tej witaminy? Kolejnymi składnikami są: heparyna związana z ochroną przed powstaniem skrzepów wewnątrz naczynia, a także wapń, który tak jak witamina K przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi.

Zaburzenia krzepliwości krwi – co warto wiedzieć?

Do dolegliwości ze strony układu krążenia należą m.in. zaburzenia krzepliwości krwi, które charakteryzują przedłużające się, samoistne krwawienia. Mechanizm i przyczyny powstania zaburzeń mogą być różnorodne. W rozpoznaniu problemów z krzepnięciem krwi pomagają badania laboratoryjne. Warto pamiętać, że wielu dolegliwościom układu krążenia i serca można zapobiegać, prowadząc zdrowy styl życia i troszcząc się o siebie każdego dnia. Zapraszamy do sprawdzenia całej oferty suplementów diety z tej kategorii. Aby zobaczyć skład wybranego produktu, kliknij jego zdjęcie, a następnie zapoznaj się z informacjami umieszczonymi w zakładce Etykieta produktu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co odpowiada za krzepnięcie krwi, koniecznie zajrzyj do naszego Słowniczka. Znajdziesz tam krótkie charakterystyki składników stosowanych w suplementach diety.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. Nowy
 2. Swanson - Pure Blood Sugar, 60 vkaps
  82,00 zł
 3. Promocja
  Swanson -Tokotrienol, Przeciwutleniacz, 100mg, 60 kapsułek płynnych
  138,99 zł Cena regularna: 148,00 zł -6%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 154,50 zł -10%
 4. Promocja
  Jarrow Formulas - Toco-Sorb, 60 kapsułek miękkich
  84,99 zł Cena regularna: 90,00 zł -6%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 97,50 zł -13%
 5. Promocja
  Doctor's Best - Tokotrienole, 50 mg, 60 kapsułek miękkich
  94,99 zł Cena regularna: 101,00 zł -6%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 110,00 zł -14%
 6. PharmoVit - Teobromina, 90 kapsułek
  58,50 zł
  Brak w magazynie