Koszyk:

-12% DBAJ O STAWY. WPISZ KOD: STAWY

Kakao

(1 prod.)

Znane Ci, najpopularniejsze kakao to ciemny proszek. Uzyskuje się go poprzez zmielenie nasion owoców kakaowca. Okryte grubą łupiną, owalne jagody mają kształt przypominający piłkę do futbolu amerykańskiego. Skrywają one w sobie do 60 nasion. Surowe ziarna kakaowca przyjemnie pachną i jeszcze lepiej smakują. Przekonaj się o tym wybierając produkty, które znajdziesz w tej kategorii. Czekają tu na Ciebie nie tylko wysokiej jakości artykuły zawierające prawdziwe kakao, ale też wyjątkowe propozycje łączące surowe kakao z kompozycjami przypraw. 

Kakao - ziarna pełne smaku

Kakaowiec to prawidłowego wzrostu potrzebuje wilgotnego, gorącego klimatu i żyznej, przewiewnej gleby. Najlepiej rośnie w klimacie okołorównikowym. Po zasadzeniu kakaowca musi upłynąć od trzech do pięciu lat, by drzewo wydało owoce. Najwięcej plonów można zebrać między ósmym a piętnastym rokiem od posadzenia. Po zebraniu owoce są rozcinane. Z ich wnętrza wyjmuje się ziarna wraz z miąższem. Następnie oczyszcza się je i suszy, by mogły zostać poddane dalszej obróbce. Prawie połowę masy ziaren kakao stanowi tłuszcz - z niego otrzymuje się masło kakaowe. Pozostałości są mielone i przesiewane - tak uzyskuje się proszek kakaowy, znany jako popularne w kuchni kakao. 

Kakao - wartości odżywcze 

Rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej rozdrabniali ziarna kakaowca i mieszali je z mąką kukurydzianą oraz papryką. Z kolei Majowie i Aztekowie korzystali z surowych ziaren kakaowca podczas obrzędów religijnych. Prawdziwe kakao z ziaren kakaowca to nie tylko smaczny napój, który może towarzyszyć śniadaniu czy popołudniowemu relaksowi. Posiada ono również mnóstwo składników odżywczych. Są to, między innymi, witaminy z grupy B, witamina E i A, a także składniki mineralne - takie jak magnez, żelazo, potas, wapń, fosfor i cynk. Surowe kakao dostarcza także polifenoli i kwasów - oleinowego, linolowego, stearynowego. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy kakao jest zdrowe: bogactwo witamin i składników mineralnych wskazuje na to, że warto o nim pamiętać planując swój jadłospis. 

Kakao naturalne: do czego wykorzystać? 

Zdrowa żywność, na którą się zdecydujesz, powinna być wysokiej jakości. Na stronie shaman.pl znajdziesz jedynie sprawdzone, certyfikowane produkty z ekologicznych upraw. Jeśli zatem zastanawiasz się, gdzie kupić surowe kakao, ta strona z pewnością pomoże Ci znaleźć odpowiedni dla siebie produkt. Wybierz idealną dla siebie opcję z wielu propozycji dostępnych na stronie i przygotuj gęste, parujące napoje. Kakao do picia to nie jedyny sposób na spożywanie tego produktu. Kakao może stanowić również dodatek do owsianek, jogurtów, koktajli i ciast oraz innych domowych wypieków. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów