Koszyk:

Bor

(1 prod.)

Bor

Niektóre pierwiastki są bardzo popularne i pojawiają się w wielu suplementach diety. Są również takie, o których mówi się mniej, ale również odgrywają ważną dla zdrowia rolę. Jednym z takich składników jest bor. To mikroelement (pierwiastek śladowy), co oznacza, że w organizmie występuje w bardzo małych ilościach. Do tej samej grupy pierwiastków śladowych zalicza się m.in. selen i cynk.

Bor – właściwości i występowanie

Dieta każdego człowieka powinna być zbilansowana, aby dostarczać do organizmu odpowiednie ilości wszystkich składników odżywczych – w tym mikroelementów. W przypadku boru nie ma jasno określonych zaleceń, co do tego, jaka ilość tego pierwiastka jest odpowiednia. Zdrowa i zróżnicowana dieta dostarcza około 3 mg boru dziennie i właśnie tę liczbę można w zaleceniach spotkać najczęściej. Bor występuje głównie w roślinach, są to: jabłka, orzechy, rodzynki, gruszki oraz produkty pełnoziarniste. W przypadku braku tych elementów w diecie, warto rozważyć przyjmowanie boru w formie suplementu diety.

Nadmiar boru w organizmie jest właściwie niemożliwy – pierwiastek ten nie jest bowiem magazynowany w ciele człowieka. Codzienne przyjmowanie zbyt dużych dawek może być jednak toksyczne dla zdrowia i powodować np. nudności. Natomiast niedobór boru może objawiać się demineralizacją kości oraz utratą wapnia, dlatego też suplementy wspomagające stawy często posiadają ten pierwiastek w składzie.

Bor i suplementy wspomagające stawy

Na opakowaniach produktów dostępnych w Shaman.pl można ujrzeć nazwę „Boron” – to angielska nazwa boru. Dodatkową informacją widoczną na opakowaniu jest to, że to suplementy diety odpowiednie na stawy i na reumatyzm. Bor, który występuje w produktach dostępnych w naszym sklepie, pochodzi z boroglukonianu wapnia oraz glicynianu boru.

Marki odpowiedzialne za bor w formie suplementu diety to Swanson i NOW Foods. Bor dostępny jest w formie kapsułek. W opakowaniach znajduje się od 60 do nawet 250 kapsułek. Sposób oraz zalecana wielkość porcji zostały przedstawione na etykiecie produktu.

Przypominamy, że suplementy wspomagające stawy tworzą osobną kategorię w naszym sklepie. W ich składzie pojawia się m.in. witamina D, witamina C, wapń i kolagen. Zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie produktów – nie tylko tych, w których pojawia się bor. Natomiast dla poszerzenia wiedzy – zachęcamy do zaglądania do Słowniczka oraz na Bloga, gdzie dzielimy się cenną wiedzą dotyczącą zdrowia oraz suplementów diety.

 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów