Koszyk:

-12% NA KATEGORIĘ: ANTY-AGING + WITAMINY DLA KOBIET. WPISZ KOD: MAMA

Bor

(5 prod.)

Niektóre pierwiastki są bardzo popularne i pojawiają się w wielu suplementach diety. Są również takie, o których mówi się mniej, ale również odgrywają ważną dla zdrowia rolę. Jednym z takich składników jest bor. To mikroelement (pierwiastek śladowy), co oznacza, że w organizmie występuje w bardzo małych ilościach. Do tej samej grupy pierwiastków śladowych zalicza się m.in. selen i cynk.

Bor – właściwości i występowanie

Dieta każdego człowieka powinna być zbilansowana, aby dostarczać do organizmu odpowiednie ilości wszystkich składników odżywczych – w tym mikroelementów. W przypadku boru nie ma jasno określonych zaleceń, co do tego, jaka ilość tego pierwiastka jest odpowiednia. Zdrowa i zróżnicowana dieta dostarcza około 3 mg boru dziennie i właśnie tę liczbę można w zaleceniach spotkać najczęściej. Bor występuje głównie w roślinach, są to: jabłka, orzechy, rodzynki, gruszki oraz produkty pełnoziarniste. W przypadku braku tych elementów w diecie, warto rozważyć przyjmowanie boru w formie suplementu diety. Nadmiar boru w organizmie jest właściwie niemożliwy – pierwiastek ten nie jest bowiem magazynowany w ciele człowieka. Codzienne przyjmowanie zbyt dużych dawek może być jednak toksyczne dla zdrowia i powodować np. nudności. Natomiast niedobór boru może objawiać się demineralizacją kości oraz utratą wapnia, dlatego też suplementy wspomagające stawy często posiadają ten pierwiastek w składzie.

Bor i suplementy wspomagające stawy

Na opakowaniach produktów dostępnych w Shaman.pl można ujrzeć nazwę „Boron” – to angielska nazwa boru. Dodatkową informacją widoczną na opakowaniu jest to, że to suplementy diety odpowiednie na stawy i na reumatyzm. Bor, który występuje w produktach dostępnych w naszym sklepie, pochodzi z boroglukonianu wapnia oraz glicynianu boru. Marki odpowiedzialne za bor w formie suplementu diety to Swanson i NOW Foods. Bor dostępny jest w formie kapsułek. W opakowaniach znajduje się od 60 do nawet 250 kapsułek. Sposób oraz zalecana wielkość porcji zostały przedstawione na etykiecie produktu. Przypominamy, że suplementy wspomagające stawy tworzą osobną kategorię w naszym sklepie. W ich składzie pojawia się m.in. witamina D, witamina C, wapń i kolagen. Zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie produktów – nie tylko tych, w których pojawia się bor. Natomiast dla poszerzenia wiedzy – zachęcamy do zaglądania do Słowniczka oraz na Bloga, gdzie dzielimy się cenną wiedzą dotyczącą zdrowia oraz suplementów diety.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. Promocja
  NOW Foods - Bor, 3mg, 250 kapsułek
  57,99 zł Cena regularna: 63,00 zł -8%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 59,99 zł -3%
 2. Promocja
  NOW Foods - Bor, 3mg, 100 kapsułek
  27,99 zł Cena regularna: 31,00 zł -10%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 35,00 zł -20%
 3. Osavi - Bor, 3mg, 60 vkaps
  20,00 zł
 4. Osavi - Bor, 3mg, 120 vkaps
  29,00 zł
 5. Promocja
  Swanson - Bor, w Postaci Chelatu Glicynowego, 6mg, 60 kapsułek
  14,99 zł Cena regularna: 16,00 zł -6%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 18,00 zł -17%