Koszyk:

Bor

(5 prod.)

Niektóre pierwiastki są bardzo popularne i pojawiają się w wielu suplementach diety. Są również takie, o których mówi się mniej, ale również odgrywają ważną dla zdrowia rolę. Jednym z takich składników jest bor. To mikroelement (pierwiastek śladowy), co oznacza, że w organizmie występuje w bardzo małych ilościach. Do tej samej grupy pierwiastków śladowych zalicza się m.in. selen i cynk.

Bor – właściwości i występowanie

Dieta każdego człowieka powinna być zbilansowana, aby dostarczać do organizmu odpowiednie ilości wszystkich składników odżywczych – w tym mikroelementów. W przypadku boru nie ma jasno określonych zaleceń, co do tego, jaka ilość tego pierwiastka jest odpowiednia. Zdrowa i zróżnicowana dieta dostarcza około 3 mg boru dziennie i właśnie tę liczbę można w zaleceniach spotkać najczęściej. Bor występuje głównie w roślinach, są to: jabłka, orzechy, rodzynki, gruszki oraz produkty pełnoziarniste. W przypadku braku tych elementów w diecie, warto rozważyć przyjmowanie boru w formie suplementu diety. Nadmiar boru w organizmie jest właściwie niemożliwy – pierwiastek ten nie jest bowiem magazynowany w ciele człowieka. Codzienne przyjmowanie zbyt dużych dawek może być jednak toksyczne dla zdrowia i powodować np. nudności. Natomiast niedobór boru może objawiać się demineralizacją kości oraz utratą wapnia, dlatego też suplementy wspomagające stawy często posiadają ten pierwiastek w składzie.

Bor i suplementy wspomagające stawy

Na opakowaniach produktów dostępnych w Shaman.pl można ujrzeć nazwę „Boron” – to angielska nazwa boru. Dodatkową informacją widoczną na opakowaniu jest to, że to suplementy diety odpowiednie na stawy i na reumatyzm. Bor, który występuje w produktach dostępnych w naszym sklepie, pochodzi z boroglukonianu wapnia oraz glicynianu boru. Marki odpowiedzialne za bor w formie suplementu diety to Swanson i NOW Foods. Bor dostępny jest w formie kapsułek. W opakowaniach znajduje się od 60 do nawet 250 kapsułek. Sposób oraz zalecana wielkość porcji zostały przedstawione na etykiecie produktu. Przypominamy, że suplementy wspomagające stawy tworzą osobną kategorię w naszym sklepie. W ich składzie pojawia się m.in. witamina D, witamina C, wapń i kolagen. Zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie produktów – nie tylko tych, w których pojawia się bor. Natomiast dla poszerzenia wiedzy – zachęcamy do zaglądania do Słowniczka oraz na Bloga, gdzie dzielimy się cenną wiedzą dotyczącą zdrowia oraz suplementów diety.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
  1. 71,00 zł
  2. 19,00 zł
  3. 25,00 zł
  4. 37,50 zł
  5. 38,00 zł