Koszyk:

-12% NA KATEGORIĘ: ANTY-AGING + WITAMINY DLA KOBIET. WPISZ KOD: MAMA

Carbo

(19 prod.)

Dobrze zbilansowany jadłospis i aktywność fizyczna to podstawa zdrowego stylu życia. Odpowiednie ilości składników odżywczych dostarczanych organizmowi pozwalają na uniknięcie wielu niedoborów. Pomagają także w kształtowaniu sylwetki. Jednym ze sposobów, by utrzymać ich odpowiednią ilość jest dieta bogata w te składniki. Wsparciem mogą okazać się także suplementy diety. Różnego typu odżywki i preparaty dla sportowców stanowią dodatek do jadłospisu, który może pomagać rzeźbić ciało wedle preferencji aktywnych osób. 

Czym jest odżywka carbo? 

Podstawowym składnikiem, który ma każda odżywka carbo, są węglowodany. Przeważnie jest to mieszanka średnio i szybko uwalniających się węglowodanów. Stanowią one podstawowe źródło energii dla organizmu. Uzyskana energia jest wykorzystywana przez organizm do utrzymania ciepłoty ciała, poprawnej pracy narządów wewnętrznych i aktywności ruchowej. Węglowodany są też bardzo ważne dla właściwej pracy układu nerwowego, sercowo-naczyniowego i mięśniowego. Znajdują się one niemal we wszystkich składnikach pokarmowych - głównie w produktach zbożowych, warzywach i owocach. Muszą być zatem obecne w Twojej diecie. Jeśli jednak dużo ćwiczysz lub trenujesz zawodowo, Twój organizm może potrzebować więcej węglowodanów, niż możesz dostarczyć mu wraz z pożywieniem. W takim wypadku możesz poszukać wsparcia sięgając po odżywki carbo. 

Odżywka carbo - co daje? 

Odżywka tego typu to sposób na wprowadzenie do jadłospisu dodatkowych węglowodanów. Warto jednak pamiętać, że codzienna suplementacja nie stanowi zamiennika posiłku - może jedynie stanowić uzupełnienie diety. Oprócz różnego typu węglowodanów, w składach odżywek carbo znajdziesz także składniki mineralne i witaminy. Odżywka carbo sprawdzi się zwłaszcza podczas treningu. Będzie ona natychmiast uzupełniała zapasy glikogenu w organizmie, co może mieć wpływ na poziom zmęczenia podczas ćwiczeń. Carbo są też często przyjmowane po treningu - wtedy najlepiej wybierać preparaty z szybko uwalniającymi się węglowodanami. 

Wybierz idealną odżywkę carbo dla siebie

W tej kategorii znajdziesz mnóstwo propozycji. Odżywki carbo to suplementy w proszku, które przygotujesz z pomocą odpowiedniej ilości wody. Wystarczy wymieszać te dwa składniki ze sobą i gotowe! Co więcej, na stronie internetowej shaman.pl znajdziesz produkty w różnych wariantach smakowych. Są to na przykład smak jagodowego ciasta, chleba bananowego lub pomarańczy. Dzięki temu z pewnością znajdziesz najlepszy dla siebie suplement, który będzie dopasowany do Twoich preferencji. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
  1. CNP - Cyclic Dextrin, Proszek, 1000g
    112,00 zł
  2. Applied Nutrition - Carb X, Proszek, 1200g
    98,00 zł