Koszyk:

EAA

(46 prod.)

Aminokwasy w organizmie człowieka tworzą białka. Niektóre z nich organizm sam może wytworzyć, inne - muszą być dostarczone z zewnątrz. Te nazywa się aminokwasami egzogennymi. Są to między innymi arginina, leucyna, izoleucyna, lizyna, treonina, tryptofan i walina. Biorą one udział w wielu różnych procesach metabolicznych a ich właściwe ilości są niezbędne organizmowi do funkcjonowania. Przede wszystkim można je uzyskać dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie. Czasem jednak potrzeby organizmu są większe. Wtedy warto sięgnąć po suplement EAA. 

Aminokwasy EAA: co to? 

Aminokwasy EAA w pożywieniu najłatwiej znaleźć w mięsie, rybach i owocach morza, warzywach, nasionach słonecznika oraz pestkach dyni, a także w  nabiale i jajach. Jednak w przypadku osób, które dużo i intensywnie trenują, potrzeby ich organizmu mogą być nieco większe. Wtedy właśnie mogą one uzupełniać swoją dietę suplementami i sięgać po aminokwasy EAA. Podczas przyjmowania EAA bardzo ważne są też regularne ćwiczenia fizyczne. W tej kategorii znajdziesz jedynie wysokiej jakości preparaty dla sportowców. Mają one formę łatwo rozpuszczających się w wodzie proszków. Dzięki temu przygotujesz je szybko i zabierzesz ze sobą wszędzie. Na tym jednak nie koniec. Wśród propozycji na shaman.pl znajdziesz także szeroki wybór produktów pochodzących od renomowanych marek. Dbają o to, by ich formuły były dopracowane w każdym calu i korzystają jedynie z bezpiecznych surowców. Przekonaj się o tym, wybierając suplementy dostępne na shaman.pl.

EAA - czy warto? 

Aminokwasy EAA przeważnie są organizmowi dostarczane wraz z pożywieniem. W przypadku sportowców jednak są często wybieranymi suplementami, które uzupełniają ich dietę. Sposób ich przygotowania zależy od poziomu skoncentrowania składników, dlatego warto trzymać się instrukcji na opakowaniu podczas odmierzania dziennej porcji. Aminokwasy EAA możesz przyjmować przed lub po treningu - tak, jak będzie dla Ciebie najwygodniej. W składach suplementów, które znajdziesz na stronie shaman.pl znajdziesz wysokiej jakości mieszanki aminokwasów egzogennych. Dodatkowo są one często wzbogacone o witaminy i składniki mineralne lub ekstrakty roślinne. Sprawdź, jaki preparat sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku. 

Aminokwasy egzogenne: suplementy, które znajdziesz na shaman.pl 

W tej kategorii znajdziesz nie tylko suplementy renomowanych marek, takich jak Nutrend, Nutrex, SciTec, Warrior czy Weider. Wśród nich są także propozycje dla wegan i wegetarian, a także alternatywy dla osób wykluczających z diety cukier i gluten. Co więcej, niektóre z suplementów mają różne smaki. Dzięki temu z pewnością uda Ci się dobrać produkty dopasowane do Twoich potrzeb. Przekonaj się o ich wszystkich właściwościach i wybierz najlepsze dla siebie suplementy EAA. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 • 1
 • 2
 1. Redcon1 - Grunt - EAA, Mango, Proszek, 285g
  114,00 zł
 2. Nowy
 3. Nowy
 4. Nowy
 5. Nowy
 • 1
 • 2