Koszyk:

-12% NA KATEGORIĘ: ANTY-AGING + WITAMINY DLA KOBIET. WPISZ KOD: MAMA

Kości, Stawy, Mięśnie

(152 prod.)

Szkielet człowieka składa się z ponad 200 kości, które można podzielić na płaskie, długie i różnokształtne. Zbudowane są one z tkanki kostnej oraz substancji, które nadają twardość oraz elastyczność. Kości mogą być połączone ze sobą w sposób ścisły lub ruchomy. W tym drugim przypadku mówimy o stawach, pozwalających na ruch kości względem siebie. Aby cieszyć się dobrą kondycją kości i stawów, warto włączyć do diety składniki wspomagające układ kostny (suplementy stanowić mogą dodatkowe wsparcie we wzbogacaniu diety). W utrzymaniu zdrowych kości pomagają: białko, cynk, fosfor, magnez, mangan, wapń, a także witamina D i witamina K. Równie istotnym składnikiem jest witamina C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania kości. Te składniki występują w wielu produktach spożywczych, które łatwo można włączyć do menu.

Suplementy na stawy od sprawdzonych producentów

Osobom poszukującym suplementów diety zawierających składniki związane z utrzymaniem dobrej kondycji stawów, kości i mięśni, polecamy zapoznać się z całą kategorią produktową. W katalogu dostępne są suplementy na stawy jednoskładnikowe oraz kompleksy składników tworzone przez cenionych i sprawdzonych producentów. Mowa m.in. o markach NOW Foods, Jarrow Formulas, Nutrend, Zein Pharma, Swanson, Life Extension. Oprócz wspomnianych witamin, minerałów i białka suplementy zawierać mogą np. glukozaminę, czyli organiczny związek związany z powstawaniem tkanki łącznej, chrząstki i mazi stawowej, chondroitynę, MSM, SAMe (S-Adenozylometioninę) będącą pochodną metioniny i adenozyny, kolagen, kwas hialuronowy, kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3. Przy wyborze suplementu warto zwrócić uwagę także na jego formę podania. Wybrać można, w zależności od osobistych preferencji, kapsułki do połknięcia, płyn lub proszek przeznaczony do rozpuszczenia w napoju.

Wsparcie stawów – proste, codzienne działania dla każdego

Podstawowym korzystnym działaniem na rzecz wsparcia stawów jest stosowanie bogatej w różnorodne, zdrowe składniki diety. Warto włączać do niej produkty będące źródłem witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych omega-3 czy białka. Kolejny krok to kontrolowanie swojej wagi ciała. Aby utrzymywać ją na odpowiednim poziomie, można wprowadzić do planu dnia więcej aktywności fizycznej w postaci spacerów, jazdy na rowerze czy rozpocząć przygodę z nordic walking. Podczas ćwiczeń fizycznych, pracy i spędzania wolnego czasu aktywnie na świeżym powietrzu należy nosić właściwie dopasowane obuwie. Dzięki niemu każdy kolejny krok będzie pewniejszy, a codzienne aktywności nie będą sprzyjać nadmiernemu obciążaniu stawów. Zakup dobrze dopasowanych butów do treningów i na co dzień to zatem inwestycja we własne bezpieczeństwo i wysoki komfort. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. Nowy
 2. Promocja
  Swanson - MSM, 1000mg, 240 kapsułek
  74,99 zł Cena regularna: 81,00 zł -7%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 86,50 zł -13%
 3. Bestseller
 4. Krótka data
  Data ważności: 31.08.2024
 5. Krótka data
  Jarrow Formulas - MSM, Proszek, 1000g
  162,00 zł
  Data ważności: 31.07.2024
 6. Promocja
  Swanson - AvoVida, 100mg, 60 kapsułek
  27,99 zł Cena regularna: 31,00 zł -10%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 35,50 zł -21%
 7. Promocja
  Life Extension - Bone Restore + Witamina K2, 120 kapsułek
  79,99 zł Cena regularna: 86,00 zł -7%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 93,00 zł -14%