Koszyk:

Same

(9 prod.)

Same

Stawy łączą kości i umożliwiają ich poruszanie się. Są więc bardzo ważne dla człowieka i muszą być w dobrej kondycji, aby całe ciało mogło prawidłowo pracować. Wsparcie i ochrona stawów powinny polegać głównie na zbilansowanej diecie oraz aktywności fizycznej dopasowanej do indywidualnych możliwości. Przydatna może okazać się także dodatkowa suplementacja bogata w witaminy i minerały pozytywnie wpływające na układ kostny. Innym ze składników obecnym często w suplementach diety na stawy jest SAMe.

SAMe – czy zapewnia wsparcie stawów?

Czym jest SAMe? Pod tym skrótem kryje się nazwa S-adenozylo L-metioniny. Jest to organiczny związek chemiczny, będący pochodną metioniny i adenozyny. SAMe występuje w każdej komórce organizmu, buduje kwasy nukleinowe, białka oraz fosfolipidy. Związek ten stał się popularny w latach 50. ubiegłego wieku i od tamtej pory wykorzystuje się go w suplementacji. S-adenozylo L-metionina bierze udział w wielu procesach biochemicznych – bez tego składnika wiele procesów nie mogłoby się odbyć. W organizmie wytwarzany jest w wątrobie.

Sposób na poprawę humoru, a do tego ochrona wątroby i stawów w jednym suplemencie? Na opakowaniach niektórych suplementów diety SAMe można znaleźć informacje zapewniające te działania. Należy jednak zaznaczyć, że w leczeniu depresji nie zaleca się przyjmowania tego suplementu diety. Szczegółowe informacje o przeciwwskazaniach spożywania znajdują się na etykiecie każdego produktu.

Ochrona stawów przy pomocy suplementów diety

Suplementy diety dostępne w Shaman.pl, które w swoim składzie posiadają SAMe, pochodzą od: NOW Foods, Doctor’s Best, Life Extension oraz Jarrow Formulas, a więc popularnych marek w świecie suplementacji. Wszystkie produkty występują w formie tabletek oraz vkaps, które trzeba tylko popić wodą. Wsparcie stawów jest więc banalnie proste. Liczba kapsułek oraz częstotliwość ich spożywania powinna być zgodna z zaleceniami producenta – wskazówki umieszczono na opakowaniu.

Ilość S-adenozylo-L-metioniny w dostępnych tabletkach i vakps może się różnić w zależności od producenta.  Zwykle w jednej kapsułce jest to 200 lub 400 mg SAMe. Każde opakowanie zawiera kilkadziesiąt sztuk tabletek. W ofercie posiadamy także suplementy odpowiednie dla wegan i wegetarian.

Zachęcamy do zaglądania do naszego Słowniczka oraz na Bloga, gdzie umieszczamy przydatne informacje o produktach, poszczególnych składnikach, ale także o tym, co cenne dla zdrowia.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. 298,00 zł
 2. 166,00 zł
 3. 278,00 zł
 4. 161,50 zł
 5. Zniżka
  -10%
  99,99 zł 111,00 zł
 6. 165,50 zł
 7. 77,00 zł
 8. 150,00 zł
 9. 158,00 zł