Koszyk:

Same

(14 prod.)

Stawy łączą kości i umożliwiają ich poruszanie się. Są więc bardzo ważne dla człowieka i muszą być w dobrej kondycji, aby całe ciało mogło prawidłowo pracować. Wsparcie i ochrona stawów powinny polegać głównie na zbilansowanej diecie oraz aktywności fizycznej dopasowanej do indywidualnych możliwości. Przydatna może okazać się także dodatkowa suplementacja bogata w witaminy i minerały pozytywnie wpływające na układ kostny. Innym ze składników obecnym często w suplementach diety na stawy jest SAMe.

SAMe – czy zapewnia wsparcie stawów?

Czym jest SAMe? Pod tym skrótem kryje się nazwa S-adenozylo L-metioniny. Jest to organiczny związek chemiczny, będący pochodną metioniny i adenozyny. SAMe występuje w każdej komórce organizmu, buduje kwasy nukleinowe, białka oraz fosfolipidy. Związek ten stał się popularny w latach 50. ubiegłego wieku i od tamtej pory wykorzystuje się go w suplementacji. S-adenozylo L-metionina bierze udział w wielu procesach biochemicznych – bez tego składnika wiele procesów nie mogłoby się odbyć. W organizmie wytwarzany jest w wątrobie. Sposób na poprawę humoru, a do tego ochrona wątroby i stawów w jednym suplemencie? Na opakowaniach niektórych suplementów diety SAMe można znaleźć informacje zapewniające te działania. Należy jednak zaznaczyć, że w leczeniu depresji nie zaleca się przyjmowania tego suplementu diety. Szczegółowe informacje o przeciwwskazaniach spożywania znajdują się na etykiecie każdego produktu.

Ochrona stawów przy pomocy suplementów diety

Suplementy diety dostępne w Shaman.pl, które w swoim składzie posiadają SAMe, pochodzą od: NOW Foods, Doctor’s Best, Life Extension oraz Jarrow Formulas, a więc popularnych marek w świecie suplementacji. Wszystkie produkty występują w formie tabletek oraz vkaps, które trzeba tylko popić wodą. Wsparcie stawów jest więc banalnie proste. Liczba kapsułek oraz częstotliwość ich spożywania powinna być zgodna z zaleceniami producenta – wskazówki umieszczono na opakowaniu. Ilość S-adenozylo-L-metioniny w dostępnych tabletkach i vakps może się różnić w zależności od producenta. Zwykle w jednej kapsułce jest to 200 lub 400 mg SAMe. Każde opakowanie zawiera kilkadziesiąt sztuk tabletek. W ofercie posiadamy także suplementy odpowiednie dla wegan i wegetarian. Zachęcamy do zaglądania do naszego Słowniczka oraz na Bloga, gdzie umieszczamy przydatne informacje o produktach, poszczególnych składnikach, ale także o tym, co cenne dla zdrowia.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. 77,50 zł
 2. 273,00 zł
 3. 175,50 zł
 4. 159,00 zł
 5. 129,00 zł
 6. 00 Dni
  09 Godz.
  08 Min.
  Bestseller -6%
  241,99 zł 258,00 zł
 7. 241,00 zł
 8. 158,00 zł
 9. 149,00 zł
 10. 228,00 zł
 11. 130,50 zł
 12. 93,50 zł
 13. 241,00 zł
 14. 171,00 zł