Koszyk:

Kazeina

(13 prod.)

Zdrowa i zbilansowana dieta oraz utrzymywanie aktywności fizycznej to nie tylko sposób na to, aby sylwetka wyglądała atrakcyjnie, ale przede wszystkim przepis na dobre samopoczucie. Czasem codzienny jadłospis wymaga uzupełnienia – wiedzą o tym dobrze zwłaszcza sportowcy. Bardzo często decydują się oni na łączenie różnorodnych suplementów diety. Odżywki białkowe, kreatyna i witaminy to popularne składniki ich diety. Jednym z produktów, który bywa często wybierany przez osoby aktywne fizycznie jest kazeina. Właściwości tego składnika przedstawiamy w poniższych akapitach. Zachęcamy do zapoznania się z charakterystyką tej odżywki białkowej oraz do przyjrzenia się produktom dostępnym w naszej ofercie.

Kazeina – właściwości i zalety

Co warto wiedzieć o kazeinie dla sportowców? Zacznijmy od podstawowych informacji – to główne białko znajdujące się w mleku i to właśnie ono odpowiada za biały kolor napoju. Jest także świetnym źródłem aminokwasów egzogennych, a jego spożywanie przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej i pomaga w jej utrzymaniu.

Dlaczego kazeina na noc jest tak popularna? Przyjmowanie tego rodzaju białka powinno odbywać się w dłuższych przerwach między posiłkami, dlatego też wiele osób preferuje spożycie takiej odżywki przed snem, gdy przez wiele godzin do organizmu nie dostarcza się żadnej żywności. Wtedy to aminokwasy powoli docierają do mięśni – mogą one uwalniać się nawet do 8 godzin. Natomiast zaletą spożywania kazeiny w ciągu dnia jest to, że może ona pomóc ograniczyć chęć podjadania, ponieważ ten suplement diety powoli się trawi i pozostawia na długo uczucie sytości.

To jednak nie wszystko na temat kazeiny. Właściwości tej odżywki różnią się nieco od innych suplementów diety. Można bowiem zauważyć nieco większą trudność przy rozpuszczaniu kazeiny, dlatego zaleca się dynamiczne mieszanie jej w shakerze lub nawet wykorzystanie do tego blendera, który pomoże osiągnąć pożądaną konsystencję.

Kazeina dla sportowców w sklepie Shaman.pl

Zakupy w internetowym sklepie mają tę zaletę, że możesz dokładnie zapoznać się z każdym produktem i dowiedzieć się czegoś więcej o markach, które odpowiadają za ich stworzenie. W sklepie Shaman.pl oferujemy także korzystanie z wygodnych filtrów umieszczonych po lewej stronie ekranu, które ułatwiają wyszukiwanie suplementów o konkretnych cechach.

Jaką kazeinę znajdziesz w naszym asortymencie? Posiadamy suplementy pochodzące m.in. od: Rule One, Weider oraz SciTec. Każde opakowanie zawiera w sobie proszek, który należy rozpuścić w wodzie lub innym napoju. Szczegółowe informacje o sposobie ich spożycia znajdują się na etykiecie produktu. W naszej ofercie znajduje się zarówno kazeina na noc, jak i na dzień. Do najczęściej występujących smaków należą klasyki, czyli wanilia i czekolada. Natomiast jeżeli chodzi o wielkość opakowań, to wahają się one od około 900 do około 2000 g.

Chcesz skompletować więcej suplementów diety – innych niż kazeina dla sportowców? W takim razie sprawdź pozostałe produkty dostępne w Shaman.pl, takie jak np. kreatyna czy aminokwasy.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. 479,50 zł
 2. 546,00 zł
 3. 258,00 zł
 4. 226,50 zł
 5. 195,00 zł
 6. 214,00 zł
 7. 176,00 zł
 8. 337,50 zł
 9. 296,50 zł
 10. 337,50 zł
 11. 307,50 zł
 12. 200,50 zł
 13. 158,00 zł