Koszyk:

-12% NA KATEGORIĘ: ANTY-AGING + WITAMINY DLA KOBIET. WPISZ KOD: MAMA

Chrom

(18 prod.)

Zbilansowana dieta, czyli taka, która jest bogata w różnorodne produkty, pozwala dostarczyć do organizmu różnorodne składniki odżywcze – a w tym witaminy i minerały. Jednym z wielu niezbędnych składników jest chrom. Działanie tego mikroelementu jest bardzo ważne dla człowieka. Więcej o jego wpływie na organizm piszemy poniżej. Chrom może być dostarczany do organizmu wraz z pożywieniem lub w formie suplementów diety. Jego zalecane dzienne spożycie wynosi od 50 do 200 μg. Najczęściej występuje na III i VI stopniu utlenienia.

Chrom – działanie

Drożdże, rośliny strączkowe, pieczywo pełnoziarniste – to produkty bogate w chrom. Działanie tego pierwiastka przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych. Co więcej – chrom pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Niedobory chromu mogą objawiać się m.in. wahaniami nastroju i spadkiem masy ciała. Zbyt niski poziom tego składnika odżywczego może być także jedną z przyczyn wystąpienia cukrzycy. Zapotrzebowanie na chrom nie jest jednak aż tak duże jak na inne minerały czy witaminy, dlatego decydując się na suplementację należy być świadomym jego niedoboru. Nadmiar chromu również może przynieść niepożądane efekty, np. zawroty głowy i nudności.

Chrom pikolinian – właściwości suplementów diety dostępnych w naszym sklepie

W suplementach diety z chromem bardzo często występuje jego odmiana – chrom pikolinian. Właściwości tej odmiany polegają głównie na zwiększeniu wchłaniania tego pierwiastka. Wszystko za sprawą połączenia chromu z kwasem pikolinowym. Producenci suplementów diety z chromem to: Swanson, Holland & Barrett, Allnutrition, Osavi, Carlson Labs, NOW Foods, BioTechUSA, SciTech oraz Life Extension. Większość produktów występuje w formie klasycznych kapsułek oraz tabletek, ale w sprzedaży posiadamy także kapsułki miękkie i vkaps. Wszystkie suplementy są więc łatwe do spożycia – wystarczy tylko popić je wodą. Wegańskie kapsułki są idealnym wyborem dla tych, którzy są na diecie wegańskiej, wegetariańskiej lub ograniczają spożycie produktów odzwierzęcych. Informacje o dziennej porcji i sposobie spożycia znajdują się na opakowaniu suplementu. Zawsze należy stosować się do zaleceń producenta i nie przekraczać wskazanej dziennej porcji. O chromie, a także o innych minerałach i witaminach, piszemy w Słowniczku dostępnym na naszej stronie internetowej. Dodatkowo zachęcamy do zaglądania na Bloga, gdzie publikujemy wpisy dotyczące zdrowia.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. Promocja
  Swanson - Pikolinian Chromu, 200mcg, 100 kapsułek
  14,99 zł Cena regularna: 16,00 zł -6%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 22,00 zł -32%
 2. Osavi - Chrom, 200 µg, 60 vkaps
  18,00 zł
 3. Osavi - Chrom, 200 µg, 250 vkaps
  45,00 zł
 4. Promocja
  Swanson - Chromax Pikolinian Chromu, 200mcg, 60 kapsułek
  22,99 zł Cena regularna: 26,00 zł -12%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 33,50 zł -31%
 5. Osavi - Chrom, 200 µg, 120 vkaps
  28,00 zł
  Brak w magazynie