Koszyk:

-12% NA KATEGORIĘ: ANTY-AGING + WITAMINY DLA KOBIET. WPISZ KOD: MAMA

Cukry, słodziki

(37 prod.)

Odkryj pełen potencjał, jaki skrywa w sobie zdrowa żywność. Wśród niej znajdziesz nie tylko smaczne alternatywy dla słodkich przekąsek oraz dodatki do posiłków, ale także zamienniki białego cukru. Dzięki nim łatwiej będzie Ci z niego zrezygnować i wprowadzić w dietę lepsze nawyki żywieniowe. Sklep ze zdrową żywnością shaman.pl przygotował mnóstwo propozycji, które nie wpłyną znacząco na zawartość kaloryczną Twojego codziennego jadłospisu, a przy tym będą wspierać optymalną kondycję organizmu. Sprawdź, co znajdziesz w tej kategorii i wybierz najlepsze dla siebie słodziki i cukry. 

Słodzik stewia: produkt, który zastąpi biały cukier 

Nadmiar konsumpcji cukru białego może przyczyniać się do powstawania problemów zdrowotnych. Dlatego też stale poszukuje się alternatywnych substancji słodzących. Jedną z nich jest stewia. Stanowi ona źródło naturalnych związków słodzących. Stewię pozyskuje się z byliny o tej samej nazwie. Pochodzi z północno-wschodniego regionu Paragwaju i pogranicza Brazylii. Z czego jest stewia? W jej składzie można znaleźć przede wszystkim glikozydy odpowiadające za słodki smak. Zawiera także mikroelementy i składniki mineralne. W tej kategorii znajdziesz ją w wielu różnych formach. Dzięki temu wybierzesz dla siebie najwygodniejszą z nich. Możesz sięgnąć po tabletki, proszek lub płyn - zależnie od swoich preferencji. Na tym jednak nie koniec. Wśród wielu opcji znajdziesz także propozycje w pełni organiczne, a nawet smakowe, co sprawi, że słodzenie napojów stewią będzie jeszcze przyjemniejsze. 

Erytrol czy ksylitol? 

Zarówno erytrol, jak i ksylitol, stanowią zamienniki cukru. Oba stanowią bezpieczne dla człowieka środki słodzące. Ksylitol nie tylko odpowiada za odczuwanie słodkości w produktach spożywczych. Może być stosowany przez diabetyków oraz przez osoby, które walczą z nadwagą i otyłością. Spożywanie żywności lub napojów zawierających ksylitol zamiast cukru prowadzi do mniejszego wzrostu glukozy we krwi po ich spożyciu niż po spożyciu żywności lub napojów zawierających cukier. Co więcej, spożywanie żywności lub napojów zawierających ksylitol zamiast cukru pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów. Ksylitol może mieć nawet o połowę kalorii mniej niż biały cukier. Z kolei erytrol nie dostarcza do ustroju żadnych kalorii. Nie jest on trawiony w przewodzie pokarmowym.

 

Zdrowa żywność: słodziki smakowe w płynie 

W tej kategorii znajdziesz nie tylko najpopularniejsze zamienniki cukru, takie jak stewia, ksylitol czy erytrol. Są tu także substancje słodzące w formie płynu. Flavo Drops marki Applied Nutrition to produkty, które zawierają naturalne aromaty i bezpieczną do spożycia przez człowieka sukralozę. Ta substancja zastępująca cukier posiada właściwości podobne do ksylitolu. Sprawdź, co jeszcze znajdziesz w tej kategorii i wybierz zamienniki cukru najlepsze dla siebie. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 • 1
 • 2
 1. NOW Foods - Better Stevia, Original, 100 g
  42,00 zł
 2. NOW Foods - Ksylitol, Proszek, 454 g
  58,00 zł
 3. NOW Foods - Stewia, 175 tabletek
  58,00 zł
 4. BioPlanet - Ksylitol BIO, 250 g
  36,50 zł
  Brak w magazynie
 • 1
 • 2