Koszyk:

Kwas R-Liponowy

(5 prod.)

Podstawowe informacje o kwasie R-liponowym
Około 1950 roku po raz pierwszy wyizolowano z wątroby wołowej kwas alfa-liponowy. Przez kolejne lata poznawano jego budowę chemiczną, a także interesujące funkcje. Naturalnie występujący kwas posiada konfigurację R (kwas R-liponowy) i jest prawoskrętny. Wyróżnia się również formę S, będącą wynikiem procesów chemicznych. Te dwie postaci, czyli forma R i S, są stosowane w suplementach diety. Uważa się, że ciekawe właściwości, z jakimi jest łączony kwas alfa-liponowy, są zasługą formy R. Ze względu na swoją budowę oraz rolę w procesach biochemicznych jest on porównywany do witamin z grupy B. Warto wiedzieć, że występuje również pod innymi nazwami – szukając informacji o suplementach diety z tym składnikiem, można spotkać się zatem z określeniami: kwas tioktowy oraz kwas liponowy. 

Gdzie występuje kwas R-liponowy – źródła w diecie

Kwas alfa-liponowy występuje w przyrodzie naturalnie. Jak już wiesz, jego naturalną formą jest forma R (kwas R-liponowy). Mimo że powstaje w naszym organizmie, takie ilości nie są wystarczające, aby potrzeby energetyczne komórek mogły zostać zaspokojone. Byy uniknąć niedoborów, warto zatroszczyć się o jakość swego jadłospisu. Wartościowymi źródłami tego składnika, które na różne, smaczne sposoby można włączyć do codziennego menu, są m.in. warzywa i mięso. Warto dodawać zatem do posiłków i przekąsek produkty, takie jak świeży szpinak, brukselka, pomidor, brokuły, a także podroby – aby zatroszczyć się o odpowiedni poziom kwasu alfa-liponowego. Dodatkowo rozważyć można stosowanie suplementów diety. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem produktów już gotowych do wysyłki z naszego sklepu internetowego. 

Suplementy diety zawierające kwas R-liponowy

Wszystkie suplementy diety zawierające w swoich składach kwas R-liponowy, dostępne w ofercie naszego sklepu, to preparaty o wysokiej jakości. Mogą zagwarantować ją cenieni i sprawdzeni producenci, do których należą: Doctor’s Best, Swanson, Life Extension. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych markach, zachęcamy do lektury naszego Bloga. Wolisz zostać tutaj i już teraz wybrać odpowiedni dla siebie suplement diety? Po kliknięciu produktu zobaczysz najważniejsze informacje dotyczące jego formy podania, sposobu spożycia oraz zalecanej dziennej porcji. Warto uważnie zapoznać się z tymi wskazówkami jeszcze przed zakupem. Polecamy również przeczytać komentarze klientów naszego sklepu, zebrane w zakładce Opinie. Jeśli będziesz potrzebować małej pomocy w zakupach, pozostajemy do Twojej dyspozycji – chętnie podpowiemy, jaki produkt spełni indywidualne oczekiwania. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów