Koszyk:

-12% NA KATEGORIĘ: ANTY-AGING + WITAMINY DLA KOBIET. WPISZ KOD: MAMA

Ashwagandha

(18 prod.)

Ashwagandha  to roślina o lekko wydłużonych liściach i kwiatach, które przybierają kształt dzwonków. To właśnie w nich rozwijają się pomarańczowo-czerwone owoce. Do stworzenia suplementów wykorzystuje się wszystkie części tej rośliny, choć najczęściej jest to korzeń Ashwagandhy. Ashwagandha rośnie w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Można ją znaleźć w suchych rejonach Wysp Kanaryjskich, w Indiach i Chinach, a także w Południowej Afryce i na Sri Lance. We wszystkich tych krajach stanowi ona bardzo ważny składnik ajurwedyjskich ziołowych mieszanek. 

Ashwagandha - co daje?

Nazwa Ashwagandhy pochodzi z sanskrytu i tłumaczy się jako “zapach konia” - jest to związane z zapachem, jaki wydzielają korzenie tej rośliny. Pod innymi nazwami roślina ta nazywana jest również indyjskim żeń-szeniem i wiśnią zimową. Jak działa Ashwagandha? Swoje właściwości roślina ta zawdzięcza związkom chemicznym, które w sobie skrywa. Są to witanolidy, alkaloidy, sitoinozydy i flawonoidy. Jedną z najczęściej stosowanych metod pozyskiwania surowca jest suszenie i mielenie korzenia Ashwagandhy na proszek. W formie suplementów najłatwiej znaleźć ją w kapsułkach. W sklepie znajdziesz różne pojemności - od 60 do 180 kapsułek. Są one zamknięte w poręcznym opakowaniu i są łatwe do połknięcia. Pamiętaj, by stosować się również do zaleceń na opakowaniu - wybierz taki suplement, jaki najbardziej Ci pasuje i przekonaj się, jak działa Ashwagandha.

Suplement Ashwagandha: co znajdziesz w tej kategorii

W tej kategorii znajdziesz mnóstwo propozycji do wyboru, które będą wspierać optymalną kondycję organizmu. Wśród renomowanych marek oferujących kapsułki z ekstraktem z korzenia Ashwagandhy znajdziesz przede wszystkim Jarrow Formulas, NOW Foods, Osavi, Swanson czy Phatmovit. Wszystkie te marki dbają o jakość oferowanych produktów oraz o ich proces produkcyjny. W ofercie znajdziesz preparaty powstałe bez użycia GMO, glutenu, nabiału i jajek, jak również suplementy wegańskie. Na co sprawdzi się Ashwagandha wegańska? Może być ona przyjmowana przez osoby wykluczające z diety pewne składniki diety. Sprawdź również pozostałe kategorie i znajdź dodatki diety idealne dla siebie.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. Nowy
  Aliness - Ashwagandha, 580mg 9%, 100 vkaps
  43,00 zł
 2. Nowy
 3. Nowy
  ForMeds - Bicaps Ashwagandha, 60 kapsułek
  54,00 zł
 4. Osavi - Ashwagandha Extra, 400mg, 60 vkaps
  29,00 zł
 5. Nowy
 6. Nowy
 7. Nowy
 8. Bestseller
 9. BeOrganic - Ashwagandha BIO, Proszek, 200g
  33,00 zł
  Brak w magazynie