Koszyk:

Ashwagandha

(13 prod.)

Ashwagandha  to roślina o lekko wydłużonych liściach i kwiatach, które przybierają kształt dzwonków. To właśnie w nich rozwijają się pomarańczowo-czerwone owoce. Do stworzenia suplementów wykorzystuje się wszystkie części tej rośliny, choć najczęściej jest to korzeń Ashwagandhy. Ashwagandha rośnie w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Można ją znaleźć w suchych rejonach Wysp Kanaryjskich, w Indiach i Chinach, a także w Południowej Afryce i na Sri Lance. We wszystkich tych krajach stanowi ona bardzo ważny składnik ajurwedyjskich ziołowych mieszanek. 

Ashwagandha - co daje?

Nazwa Ashwagandhy pochodzi z sanskrytu i tłumaczy się jako “zapach konia” - jest to związane z zapachem, jaki wydzielają korzenie tej rośliny. Pod innymi nazwami roślina ta nazywana jest również indyjskim żeń-szeniem i wiśnią zimową. Jak działa Ashwagandha? Swoje właściwości roślina ta zawdzięcza związkom chemicznym, które w sobie skrywa. Są to witanolidy, alkaloidy, sitoinozydy i flawonoidy. Jedną z najczęściej stosowanych metod pozyskiwania surowca jest suszenie i mielenie korzenia Ashwagandhy na proszek. W formie suplementów najłatwiej znaleźć ją w kapsułkach. W sklepie znajdziesz różne pojemności - od 60 do 180 kapsułek. Są one zamknięte w poręcznym opakowaniu i są łatwe do połknięcia. Pamiętaj, by stosować się również do zaleceń na opakowaniu - wybierz taki suplement, jaki najbardziej Ci pasuje i przekonaj się, jak działa Ashwagandha.

Suplement Ashwagandha: co znajdziesz w tej kategorii

W tej kategorii znajdziesz mnóstwo propozycji do wyboru, które będą wspierać optymalną kondycję organizmu. Wśród renomowanych marek oferujących kapsułki z ekstraktem z korzenia Ashwagandhy znajdziesz przede wszystkim Jarrow Formulas, NOW Foods, Osavi, Swanson czy Phatmovit. Wszystkie te marki dbają o jakość oferowanych produktów oraz o ich proces produkcyjny. W ofercie znajdziesz preparaty powstałe bez użycia GMO, glutenu, nabiału i jajek, jak również suplementy wegańskie. Na co sprawdzi się Ashwagandha wegańska? Może być ona przyjmowana przez osoby wykluczające z diety pewne składniki diety. Sprawdź również pozostałe kategorie i znajdź dodatki diety idealne dla siebie.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. 92,50 zł
 2. Bestseller
  30,00 zł
 3. 37,50 zł
 4. 56,50 zł
 5. 40,50 zł
 6. 87,50 zł
 7. 50,00 zł
 8. 44,00 zł
 9. 31,00 zł
 10. 55,00 zł
 11. 33,00 zł
 12. 45,00 zł
 13. 67,50 zł