Koszyk:

Kwas Hialuronowy

(16 prod.)

Kwas hialuronowy – jakie są jego właściwości?
Jest naturalnym związkiem należącym do grupy określanej jako glikozaminoglikany. Kwas hialuronowy został wyizolowany w 1934 roku przez Karla Meyera i Johna Palmera z ciała szklistego oka bydlęcego, co dało początek poznawaniu właściwości i charakterystycznych cech tej substancji. Występuje ona we wszystkich organizmach, przeważnie w postaci soli sodowej: hialuronianu sodu. U człowieka w największej ilości jest obecna w tkance łącznej, płynie maziowym stawów, ścianie naczyń czy krążkach międzykręgowych. Jakie posiada właściwości? Kwas hialuronowy jest łączony przede wszystkim ze zdolnością do wiązania dużych ilości wody. Odgrywa szereg istotnych ról, np. jest porównywany do amortyzatora dla stawów. By dowiedzieć się więcej o tych interesujących funkcjach, warto zajrzeć do naszego Słowniczka i zapoznać się z definicją dodaną do hasła „kwas hialuronowy”. 

Gdzie znajduje zastosowanie kwas hialuronowy?

Ze względu na ciekawe właściwości, z jakimi jest łączony, kwas hialuronowy znajduje liczne zastosowania. Najczęściej kojarzy się z poprawą wyglądu cery, drobnymi korekcjami nosa i powiększaniem ust. Takie zastosowanie kwasu hialuronowego może wynikać z jednej strony z wysokiej zawartości tej substancji w skórze, a z drugiej – ze zmniejszaniem się tego poziomu wraz z mijającym czasem. Gdy zawartość składnika obniża się, skóra może tracić elastyczność i stawać się coraz bardziej sucha. Zwiększać może się też liczba zmarszczek. Kwas hialuronowy znajduje zastosowanie również w takich działach medycyny, jak urologia, chirurgia i ortopedia, a także w okulistyce. Co więcej, stanowi składnik suplementów diety – zarówno jednoskładnikowych, jak i kompleksów składników. Przy wyborze preparatu warto zwrócić uwagę na jego producenta, skład oraz formę podania. 

Kwas hialuronowy jako składnik suplementów diety

Poniżej zebraliśmy wysokiej jakości suplementy diety zawierające w swoich składach kwas hialuronowy. Są one dostępne zarówno w formie kapsułek do połknięcia, jak i płynu. Aby szybciej odnaleźć preferowaną postać podania, wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w filtrach wyszukiwania. Jacy producenci mają w swych katalogach suplementy diety z takim składnikiem? Na tej liście znajdują się takie renomowane marki, jak Zein Pharma, NeoCell, Jarrow Formulas, Doctor’s Best, Natrol, PharmoVit i NOW Foods. Jeśli wciąż czujesz mały niedosyt i chciałbyś dowiedzieć się więcej o działaniu kwasu hialuronowego i produktach, w jakich jest stosowany, zachęcamy do odwiedzenia sekcji Blog dostępnej na naszej stronie. Publikujemy tam przystępne artykuły dotyczące: suplementacji, producentów tworzących suplementy diety, a także aktywności fizycznej i szeroko pojętego zdrowego stylu życia. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. 81,00 zł
 2. 126,00 zł
 3. 135,00 zł
 4. 93,50 zł
 5. 79,00 zł
 6. 195,00 zł
 7. 143,00 zł
 8. 105,50 zł
 9. Nowy
  210,00 zł
 10. 87,00 zł
 11. 69,50 zł
 12. 84,50 zł
 13. 137,50 zł
 14. 95,00 zł
 15. 70,00 zł
 16. 122,50 zł