Koszyk:

-12% DBAJ O STAWY. WPISZ KOD: STAWY

Kości i Zęby

(15 prod.)

Każdy chciałby mieć zdrowe zęby, które nie sprawiają bólu, a podczas uśmiechania się pięknie się prezentują. Niektórzy mogą zawdzięczać taki stan wyjątkowym genom, ale większość musi dokładnie dbać o swoje zęby i nie wystarczy tu tylko ich mycie rano i wieczorem.

Jak wzmocnić zęby?

Sposobów na to, jak wzmocnić zęby, należy wymienić kilka. Podstawą będzie tu odpowiednia higiena. Dokładne mycie zębów po posiłkach i nitkowanie ich pozwoli pozbyć się resztek jedzenia i tym samym ograniczyć ryzyko psucia się zębów. Warto też korzystać z gumy do żucia bez cukru, ponieważ pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów. Jeżeli chodzi o dietę, to ograniczenie używek może korzystnie wpłynąć na wzmocnienie zębów. Zalecane jest także spożywanie produktów bogatych w wapń i witaminę D. Przydatna może okazać się również dodatkowa suplementacja, która uzupełni ewentualne niedobory diety. Suplementy wspomagające kości i zęby dostępne w naszym sklepie posiadają w składzie substancje, które bardzo dobrze radzą sobie w procesie wzmacniania zębów.

Suplementy wspomagające kości i zęby – pomoc w zadbaniu o zdrowe zęby

Szukając sposobu na zdrowe zęby, warto przyjrzeć się produktom następujących marek: Himalaya, Zein Pharma, Swanson, Holland & Barrett, NOW Foods, Life Extension i Jarrow Formulas. Suplementy wspomagające kości i zęby z ich oferty, które dostępne są w sklepie Shaman.pl, występują w różnych formach – najczęściej przyjmują postać kapsułek, ale posiadamy również suplementy w tabletkach, vkaps oraz proszku. W ich składzie można spotkać się z witaminami i minerałami, takimi jak: witamina D, witamina C, wapń, fosfor, magnez i fluorek, które są niezbędne dla zachowania zdrowych zębów. Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych zębów. Fosfor, magnez i witamina D pomagają w utrzymaniu zdrowych zębów. Fluorek pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów. Natomiast witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania zębów. Mniej typowymi składnikami, które znajdują się w suplementach wspomagających kości i zęby, może być np. chrząstka rekina lub ekstrakt ze sproszkowanej małży zielonej, który dostarcza kwasy omega-3. Niektóre produkty składają się tylko z jednego elementu, inne tworzą różnorodny mix, który całościowo wspiera układ kostny. Odpowiedź na pytanie, jak wzmocnić zęby, jest więc prosta – to połączenie odpowiedniej pielęgnacji i diety bogatej w zróżnicowane składniki odżywcze, które wpływają pozytywnie na stan kości i zębów.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. Promocja
  NOW Foods - Bone Meal Powder, Proszek, 454g
  81,99 zł Cena regularna: 87,00 zł -6%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 94,50 zł -13%
 2. Promocja
  NOW Foods - Chrząstka Rekina, Shark Cartilage, 750mg, 100 kapsułek
  61,99 zł Cena regularna: 67,00 zł -7%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 84,50 zł -27%
 3. Himalaya - Rumalaya Forte, 60 tabletek
  32,00 zł
  Brak w magazynie