Koszyk:

Kości i Zęby

(17 prod.)

Kości i Zęby

Chyba każdy chciałby mieć zdrowe zęby, które nie sprawiają bólu, a podczas uśmiechania się pięknie się prezentują. Niektórzy mogą zawdzięczać taki stan wyjątkowym genom, ale większość musi dokładnie dbać o swoje zęby i nie wystarczy tu tylko ich mycie rano i wieczorem.

Jak wzmocnić zęby?

Sposobów na to, jak wzmocnić zęby, należy wymienić kilka. Podstawą będzie tu odpowiednia higiena. Dokładne mycie zębów po posiłkach i nitkowanie ich pozwoli pozbyć się resztek jedzenia i tym samym ograniczyć ryzyko psucia się zębów. Warto też korzystać z gumy do żucia bez cukru, ponieważ pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów.

Jeżeli chodzi o dietę, to ograniczenie używek może korzystnie wpłynąć na wzmocnienie zębów. Zalecane jest także spożywanie produktów bogatych w wapń i witaminę D. Przydatna może okazać się również dodatkowa suplementacja, która uzupełni ewentualne niedobory diety. Suplementy wspomagające kości i zęby dostępne w naszym sklepie posiadają w składzie substancje, które bardzo dobrze radzą sobie w procesie wzmacniania zębów.

Suplementy wspomagające kości i zęby – pomoc w zadbaniu o zdrowe zęby

Szukając sposobu na zdrowe zęby, warto przyjrzeć się produktom następujących marek: Himalaya, Zein Pharma, Swanson, Holland & Barrett, NOW Foods, Life Extension i Jarrow Formulas. Suplementy wspomagające kości i zęby z ich oferty, które dostępne są w sklepie Shaman.pl, występują w różnych formach – najczęściej przyjmują postać kapsułek, ale posiadamy również suplementy w tabletkach, vkaps oraz proszku. W ich składzie można spotkać się z witaminami i minerałami, takimi jak: witamina D, witamina C, wapń, fosfor, magnez i fluorek, które są niezbędne dla zachowania zdrowych zębów.

Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych zębów. Fosfor,  magnez i witamina D pomagają w utrzymaniu zdrowych zębów. Fluorek pomaga w zachowaniu mineralizacji zębów. Natomiast witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania zębów.

Mniej typowymi składnikami, które znajdują się w suplementach wspomagających kości i zęby, może być np. chrząstka rekina lub ekstrakt ze sproszkowanej małży zielonej, który dostarcza kwasy omega-3. Niektóre produkty składają się tylko z jednego elementu, inne tworzą różnorodny mix, który całościowo wspiera układ kostny.

Odpowiedź na pytanie, jak wzmocnić zęby, jest więc prosta – to połączenie odpowiedniej pielęgnacji i diety bogatej w zróżnicowane składniki odżywcze, które wpływają pozytywnie na stan kości i zębów.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. 94,00 zł
 2. 153,00 zł
 3. 93,00 zł
 4. 39,00 zł
 5. 171,50 zł
 6. 184,00 zł
 7. 91,50 zł
 8. 70,00 zł
 9. 107,50 zł
 10. 58,00 zł
 11. 73,50 zł
 12. 62,00 zł
 13. 116,50 zł
 14. 63,50 zł
 15. 84,50 zł
 16. 94,50 zł
 17. 109,00 zł