Koszyk:

Wapń

(40 prod.)

Żelazo, potas, jod, wapń i magnez – to tylko niektóre z minerałów, które są niezbędne w codziennej diecie każdego człowieka. W tej kategorii sklepu chcielibyśmy przedstawić przydatne informacje o wapnie oraz przybliżyć Ci produkty dostępne w naszej ofercie.

Dlaczego wapń w diecie jest tak ważny?

Wapń jest makroelementem i przyczynia się do pracy kilku różnych elementów w ciele człowieka. Wapń w diecie powinien być więc na odpowiednim poziomie, ponieważ: jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości i zębów, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi. To jednak nie wszystko, dodatkowo pomaga w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, bierze udział w procesie podziału i specjalizacji komórek i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych. Jak zadbać o wapń w diecie? Nabiał, szprotki, tofu i jarmuż to produkty, które zawierają w sobie wapń. Suplementacja tego pierwiastka, np. w formie kapsułek, może okazać się przydatna u osób, które zauważają u siebie niedobory wapnia. Do objawów zalicza się m.in.: drętwienie kończyn, skurcze mięśni i częstsze problemy z psuciem się zębów. Potwierdzenie swoich obaw można uzyskać, wykonując odpowiednie badanie.

Wapń – suplementacja z produktami z naszego sklepu

Jeżeli chodzi o wapń – suplementy posiadają w składzie tylko ten minerał lub zawierają w sobie inne składniki. Często łączy się wapń i witaminę D (pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia), wapń i magnez oraz wapń i cynk. W naszym asortymencie znajdują się wszystkie wymienione połączenia. Producenci odpowiedzialni za suplementy z wapniem to: Holland & Barrett, Swanson, NOW Foods, Universal Nutrition, Applied Nutrition, Life Extension, Garden of Life, BioTechUSA oraz Carlson Labs. W sklepie Shaman.pl posiadamy kilka różnych form suplementów, dzięki temu każdy może wybrać swoją ulubioną. Ofertę tworzą produkty w formie kapsułek, tabletek, kapsułek miękkich, proszku i vkaps. Mniej typowe postacie suplementów, a dostępne u nas, to żelki oraz wapń do ssania. W kategorii Wapń suplementy dla siebie znajdą również weganie i wegetarianie, ponieważ posiadamy w sprzedaży produkty wegańskie. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią opcję przy filtrowaniu wyników. Zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie! Więcej informacji o minerałach, witaminach i innych składnikach suplementów diety znajduje się w naszych wpisach blogowych oraz w hasłach ze Słowniczka.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 • 1
 • 2
 1. Promocja
  NOW Foods - Coral Calcium, Wapń, 1000mg, 250 vkaps
  113,99 zł Cena regularna: 121,00 zł -6%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 130,50 zł -13%
 2. Promocja
  NOW Foods - Wapń i Magnez, 250 tabletek
  79,99 zł Cena regularna: 85,00 zł -6%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 89,50 zł -11%
 3. Promocja
  NOW Foods - Mleczan Wapnia, 250 tabletek
  79,99 zł Cena regularna: 86,00 zł -7%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 64,50 zł
 4. Promocja
  Swanson - Cytrynian Wapnia, 200mg, 60 kapsułek
  25,99 zł Cena regularna: 28,00 zł -7%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 36,00 zł -28%
 5. Osavi - Cytrynian Wapnia, Proszek, 240g
  50,00 zł
 6. NOW Foods - Węglan Wapnia, Proszek, 340g
  41,00 zł
 7. Nowy
  ForMeds - Bicaps Calcium D3, 60 kapsułek
  37,00 zł
 8. NOW Foods - Wapń i Magnez, 100 tabletek
  44,00 zł
 • 1
 • 2