Koszyk:

ZYSKAJ 12% RABATU NA KREATYNĘ Z KODEM CREA12

Maca

(14 prod.)

Superfoods to żywność, która nie została przetworzona i pochodzi prosto z natury. Co więcej, pełna jest składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na kondycję organizmu. Superfoods coraz częściej pojawiają się w jadłospisach - nasiona chia są częstym składnikiem jogurtowych deserów jedzonych z owocowym musem, a jagody acai często są składnikiem orzeźwiających koktajli. Jednym z superfoods jest też korzeń maca, która zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Sprawdź, jak działa i wybierz suplementy, które będą dopasowane do Twoich potrzeb. 

Korzeń maca: właściwości 

Sproszkowany korzeń maca jest składnikiem wielu suplementów. Jest to warzywo korzeniowe, które kształtem przypomina rzodkiewkę. Różni się jednak od niej kolorem - ten jest jasny, beżowy. W Peru jest wykorzystywana od tysiącleci - na wyżynach andyjskich uprawia się ją od 3000 lat. Temperatura może się tam wahać od -25 stopni aż do +25 stopni - nawet w takich warunkach klimatycznych rośnie tam bez zarzutu. Żeń-szeń peruwiański jest też adaptogenem. Adaptogeny to substancje zwiększające zdolności adaptacyjne organizmów w niekorzystnym środowisku. To jednak nie koniec. Korzeń maca ma również wiele wyjątkowych właściwości, które wynikają z tego, co w sobie skrywa. Jest ona bowiem źródłem białka, błonnika, a także niektórych składników mineralnych i witamin z grupy B. 

Maca: dawkowanie 

korzeń maca to superfoods, który znajdziesz w sklepach ze zdrową żywnością - na przykład na shaman.pl. Może mieć on formę proszku bądź kapsułek - gramaturę bądź ilość możesz dobrać wedle własnych preferencji. Najważniejsze, gdy chodzi o suplementy maca, jest dawkowanie. Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzesz, zwróć uwagę na etykietę na opakowaniu i przyjmuj suplement wedle wskazań. Do wyboru masz mnóstwo renomowanych marek. Są to, między innymi, NOW Foods, Swanson, Pharmovit. Wśród wielu opcji znajdziesz też propozycje dla wegan i wegetarian, a także te bez dodatku glutenu, cukru, jajek czy soi. 

Peruwiański żeń-szeń: sprawdź, co znajdziesz w tej kategorii 

Na Twojej liście superfoods z pewnością powinien się znaleźć korzeń maca. Warto wybrać suplementy od renomowanych marek, które znajdziesz na shaman.pl - sklepie ze zdrową żywnością. Wszystkie suplementy, które znajdziesz w tej kategorii, tworzą renomowane marki, które dbają o wysoką jakość swoich preparatów i bezpieczne metody produkcji. Sprawdź poniżej wybrane przez siebie suplementy i dobierz takie, które będą najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. 88,50 zł
 2. 39,50 zł
 3. 65,00 zł
 4. 47,00 zł
 5. 85,50 zł
 6. 56,50 zł
 7. 57,00 zł
 8. 101,50 zł
 9. Nowy
  94,50 zł
 10. Zniżka
  -9%
  23,99 zł 26,50 zł
 11. 38,00 zł
 12. 22,00 zł
 13. 38,00 zł
 14. 37,00 zł