Koszyk:

Żyły

(4 prod.)

Naczynia krwionośne można porównać do dróg, którymi transportowana jest krew. Krew z serca wyprowadzają tętnice, z kolei do serca doprowadzają ją żyły. Ze względu na niższą zawartość tkanki mięśniowej i sprężystej, żyły mają cienkie i wiotkie ściany. Mimo że nie są narażone na działanie dużego ciśnienia krwi, muszą być rozciągliwe, aby przejmować duże jej ilości. Jednym z dodatkowych elementów dbałości o kondycję naczyń krwionośnych jest stosowanie suplementów diety ze składnikami na wzmocnienie żył. Zobacz całą ofertę.

Suplementy diety – składniki na wzmocnienie żył

Jak już wiesz, żyły prowadzą krew od tkanek do serca. W przeciwieństwie do tętnic na całej swej długości są wyposażone w zastawki, które uniemożliwiają cofanie się krwi. By naczynia krwionośne mogły pracować sprawnie niezależnie od wieku, trzeba codziennie troszczyć się o ich kondycję. Podstawową formą wsparcia jest stosowanie zdrowej, zróżnicowanej diety. A dodatkowo pomyśleć można o sięganiu po wysokiej jakości suplementy diety. Jakie składniki na wzmocnienie żył są stosowane w suplementach diety znanych firm? Na tej liście znajdują się m.in. witamina C, witamina K, kwasy omega-3, tiamina, potas, wapń, żelazo, a także roślinne ekstrakty. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych. Witamina K przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi. Kwas DHA i kwas EPA przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca. Zajrzyj do naszego Słowniczka i poznaj właściwości pozostałych witamin, minerałów i naturalnych ekstraktów.

Codzienna troska o kondycję naczyń krwionośnych

Co jeszcze wpływa korzystnie na wzmocnienie żył? Wspominaliśmy już o szczególnej roli, jaką pełni zdrowa dieta. Kolejnymi działaniami wspierającymi kondycję naczyń krwionośnych są: regularna aktywność fizyczna dostosowana do stanu zdrowia i efektywny wypoczynek. Warto, niezależnie od wieku, korzystać z okresowych badań profilaktycznych, ponieważ profilaktyka to sposób na wydłużenie i poprawienie jakości życia. Zapraszamy do sprawdzenia całej oferty naszego sklepu internetowego. Jeśli potrzebna będzie pomoc w zakupach lub znalezieniu odpowiedniego dla siebie produktu, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Pamiętaj, że Shaman.pl to nie tylko sklep z suplementami diety i zdrową żywnością, ale również miejsce dzielenia się wiedzą o świadomym stylu życia. W wolnych chwilach odwiedzaj również nasz Blog i przeglądaj hasła dodane do Słowniczka.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
  1. 109,00 zł
  2. 110,50 zł
  3. 96,00 zł
  4. 76,00 zł