Koszyk:

Acai

(8 prod.)

Zdrowe, zbilansowane posiłki i regularna aktywność fizyczna to kluczowe kwestie, gdy dbasz o swoje zdrowie. Uzupełnieniem takiego stylu życia mogą być suplementy i produkty superfoods. Nieprzetworzona, naturalna żywność jest bogata w składniki odżywcze - dlatego wiele osób po nią sięga. Jednym z produktów, którego właściwości są szczególnie doceniane, są jagody acai. Suplementy z tym składnikiem znajdziesz w sklepie shaman w zakładce ze zdrową żywnością. 

Jagody acai: właściwości owoców

Okrągłe, ciemnofioletowe jagody acai są również nazywane owocami palmy brazylijskiej. Kształtem i kolorem przypominają borówki - w środku mają one jednak pestkę. Zbiera się je od lipca do grudnia właśnie z palm, których nazwa właściwa to euterpa warzywna. Pochodzi ona z tropikalnych terenów Ameryki Południowej. Miąższ jagód acai przez wzgląd na właściwości jest wykorzystywany w tradycyjnej kuchni brazylijskiej, a w Amazonii stanowi podstawę diety. Podawany jest zwykle z tapioką na słono lub z granolą na słodko. Można go również znaleźć w formie przecierów lub soków. Właściwości jagód acai w dużej mierze wynikają z tego, co w sobie zawierają. Mają one w sobie bowiem wiele witamin, składników mineralnych i przeciwutleniaczy. Sprawdź ich działanie i wybierz produkty z tej kategorii, które najlepiej do Ciebie pasują. 

Jagody acai: co zawiera ten superfood? 

Superfood to szeroka kategoria żywności, która na rynku cieszy się niegasnącą popularnością. Jagody acai również należą do superfoods. Mogą one być dodatkiem do diety i wzbogacać zbilansowane posiłki. Ich transport z serca brazylijskiej dżungli aż do Europy jest jednak długotrwałym procesem. Dlatego też są one poddawane procesowi liofilizacji. Z suszu uzyskuje się ekstrakt, który zachowuje wszystkie wartości odżywcze i właściwości. Na bazie tego ekstraktu powstają suplementy diety - mają one przeważnie postać kapsułek lub tabletek. 

Gdzie kupić jagody acai? 

Jagody acai najłatwiej spotkać w formie tabletek i kapsułek. Jest to forma, którą również łatwo przyjąć. Wystarczy wybrać opakowanie wybranej marki i przyjmować je zgodnie z informacjami na opakowaniu. W poniższej kategorii znajdziesz marki takie jak Holland&Barrett, Swanson i NOW Foods. Kapsułki i tabletki to nie jedyna opcja - możesz też sięgnąć po wersję w proszku BeOrganic lub koncentrat NOW Foods. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić jagody acai, najlepiej wybrać te sklepu ze zdrową żywnością - renomowane marki znajdziesz właśnie na shaman.pl. Twoja lista superfood jest w trakcie przygotowania? Z pewnością nie może na niej zabraknąć jagód acai. Sprawdź poniższe propozycje i wybierz suplementy najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
  1. 70,50 zł
  2. 48,00 zł
  3. 58,00 zł
  4. 52,80 zł
  5. 54,00 zł
  6. 33,50 zł
  7. 47,00 zł
  8. 71,50 zł