Koszyk:

Acai

(6 prod.)

Zdrowe, zbilansowane posiłki i regularna aktywność fizyczna to kluczowe kwestie, gdy dbasz o swoje zdrowie. Uzupełnieniem takiego stylu życia mogą być suplementy i produkty superfoods. Nieprzetworzona, naturalna żywność jest bogata w składniki odżywcze - dlatego wiele osób po nią sięga. Jednym z produktów, którego właściwości są szczególnie doceniane, są jagody acai. Suplementy z tym składnikiem znajdziesz w sklepie shaman w zakładce ze zdrową żywnością. 

Jagody acai: właściwości owoców

Okrągłe, ciemnofioletowe jagody acai są również nazywane owocami palmy brazylijskiej. Kształtem i kolorem przypominają borówki - w środku mają one jednak pestkę. Zbiera się je od lipca do grudnia właśnie z palm, których nazwa właściwa to euterpa warzywna. Pochodzi ona z tropikalnych terenów Ameryki Południowej. Miąższ jagód acai przez wzgląd na właściwości jest wykorzystywany w tradycyjnej kuchni brazylijskiej, a w Amazonii stanowi podstawę diety. Podawany jest zwykle z tapioką na słono lub z granolą na słodko. Można go również znaleźć w formie przecierów lub soków. Właściwości jagód acai w dużej mierze wynikają z tego, co w sobie zawierają. Mają one w sobie bowiem wiele witamin, składników mineralnych i przeciwutleniaczy. Sprawdź ich działanie i wybierz produkty z tej kategorii, które najlepiej do Ciebie pasują. 

Jagody acai: co zawiera ten superfood? 

Superfood to szeroka kategoria żywności, która na rynku cieszy się niegasnącą popularnością. Jagody acai również należą do superfoods. Mogą one być dodatkiem do diety i wzbogacać zbilansowane posiłki. Ich transport z serca brazylijskiej dżungli aż do Europy jest jednak długotrwałym procesem. Dlatego też są one poddawane procesowi liofilizacji. Z suszu uzyskuje się ekstrakt, który zachowuje wszystkie wartości odżywcze i właściwości. Na bazie tego ekstraktu powstają suplementy diety - mają one przeważnie postać kapsułek lub tabletek. 

Gdzie kupić jagody acai? 

Jagody acai najłatwiej spotkać w formie tabletek i kapsułek. Jest to forma, którą również łatwo przyjąć. Wystarczy wybrać opakowanie wybranej marki i przyjmować je zgodnie z informacjami na opakowaniu. W poniższej kategorii znajdziesz marki takie jak Holland&Barrett, Swanson i NOW Foods. Kapsułki i tabletki to nie jedyna opcja - możesz też sięgnąć po wersję w proszku BeOrganic lub koncentrat NOW Foods. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić jagody acai, najlepiej wybrać te sklepu ze zdrową żywnością - renomowane marki znajdziesz właśnie na shaman.pl. Twoja lista superfood jest w trakcie przygotowania? Z pewnością nie może na niej zabraknąć jagód acai. Sprawdź poniższe propozycje i wybierz suplementy najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
  1. 59,00 zł
  2. 80,00 zł
  3. 57,00 zł
  4. 26,00 zł
  5. 36,00 zł
  6. 52,00 zł