Koszyk:

-12% DBAJ O STAWY. WPISZ KOD: STAWY

Acai

(8 prod.)

Zdrowe, zbilansowane posiłki i regularna aktywność fizyczna to kluczowe kwestie, gdy dbasz o swoje zdrowie. Uzupełnieniem takiego stylu życia mogą być suplementy i produkty superfoods. Nieprzetworzona, naturalna żywność jest bogata w składniki odżywcze - dlatego wiele osób po nią sięga. Jednym z produktów, którego właściwości są szczególnie doceniane, są jagody acai. Suplementy z tym składnikiem znajdziesz w sklepie shaman w zakładce ze zdrową żywnością. 

Jagody acai: właściwości owoców

Okrągłe, ciemnofioletowe jagody acai są również nazywane owocami palmy brazylijskiej. Kształtem i kolorem przypominają borówki - w środku mają one jednak pestkę. Zbiera się je od lipca do grudnia właśnie z palm, których nazwa właściwa to euterpa warzywna. Pochodzi ona z tropikalnych terenów Ameryki Południowej. Miąższ jagód acai przez wzgląd na właściwości jest wykorzystywany w tradycyjnej kuchni brazylijskiej, a w Amazonii stanowi podstawę diety. Podawany jest zwykle z tapioką na słono lub z granolą na słodko. Można go również znaleźć w formie przecierów lub soków. Właściwości jagód acai w dużej mierze wynikają z tego, co w sobie zawierają. Mają one w sobie bowiem wiele witamin, składników mineralnych i przeciwutleniaczy. Sprawdź ich działanie i wybierz produkty z tej kategorii, które najlepiej do Ciebie pasują. 

Jagody acai: co zawiera ten superfood? 

Superfood to szeroka kategoria żywności, która na rynku cieszy się niegasnącą popularnością. Jagody acai również należą do superfoods. Mogą one być dodatkiem do diety i wzbogacać zbilansowane posiłki. Ich transport z serca brazylijskiej dżungli aż do Europy jest jednak długotrwałym procesem. Dlatego też są one poddawane procesowi liofilizacji. Z suszu uzyskuje się ekstrakt, który zachowuje wszystkie wartości odżywcze i właściwości. Na bazie tego ekstraktu powstają suplementy diety - mają one przeważnie postać kapsułek lub tabletek. 

Gdzie kupić jagody acai? 

Jagody acai najłatwiej spotkać w formie tabletek i kapsułek. Jest to forma, którą również łatwo przyjąć. Wystarczy wybrać opakowanie wybranej marki i przyjmować je zgodnie z informacjami na opakowaniu. W poniższej kategorii znajdziesz marki takie jak Holland&Barrett, Swanson i NOW Foods. Kapsułki i tabletki to nie jedyna opcja - możesz też sięgnąć po wersję w proszku BeOrganic lub koncentrat NOW Foods. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić jagody acai, najlepiej wybrać te sklepu ze zdrową żywnością - renomowane marki znajdziesz właśnie na shaman.pl. Twoja lista superfood jest w trakcie przygotowania? Z pewnością nie może na niej zabraknąć jagód acai. Sprawdź poniższe propozycje i wybierz suplementy najlepiej dopasowane do Twoich preferencji. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. Natrol - Acai, 1000mg, 75 vkaps
  47,00 zł
 2. NOW Foods - Acai, 100 vkaps
  63,00 zł
 3. BeOrganic - Jagody Acai BIO, Proszek, 100g
  54,00 zł
  Brak w magazynie
 4. Haya Labs - Acai, 1000mg, 120 kapsułek
  38,00 zł
  Brak w magazynie