Koszyk:

Kokos

(4 prod.)

Kokos to niesamowita roślina. Choć za ojczyznę palmy kokosowej uznaje się południowo-wschodnią Azję, najbliżej spokrewnione z nią rośliny występują na tropikalnych terenach Ameryki Południowej. Współcześnie stała się bardzo rozpowszechniona i uprawia się ją wzdłuż wybrzeży w strefie międzyzwrotnikowej. Jej nazwa w sanskrycie tłumaczona jest jako “drzewo, które zaspokaja wszystkie potrzeby życia”. Z kolei język malajski nazywa palmę kokosową drzewem o tysiącu zastosowań. Sprawdź, jakie zalety ma olej kokosowy i jakie produkty znajdziesz w tej kategorii. 

Olej kokosowy - właściwości 

Zdrowa żywność to taka, które niesie ze sobą wartości odżywcze. Kokos, za sprawą ilości jego zastosowań, z pewnością do takiej żywności należy. Owoce palmy kokosowej mogą ważyć nawet 2,5 kg. Mimo to utrzymują się one na powierzchni wody i mogą być przenoszone przez morskie prądy na duże odległości. Zawierają one dużo kwasów tłuszczowych, a także żelazo, potas i witaminę C. Żelazo pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych, a także przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Pomaga także w prawidłowym transporcie tlenu w organizmie. Z kolei potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Witamina C między innymi pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Kokos posiada także naturalne aminokwasy i duże ilości kwasu laurynowego. Wszystkie te składniki sprawiają, że jego działanie jest wieloaspektowe. Przekonaj się, jak działa, sięgając po produkty dostępne w ofercie sklepu shaman.pl. Znajdziesz tutaj nie tylko olej kokosowy nierafinowany, ale także olej kokosowy tłoczony na zimno w wygodnych do połknięcia kapsułkach. 

Olej kokosowy: do czego używać? 

Palma kokosowa to roślina, która najlepiej rozwija się w wilgotnym klimacie i temperaturze powyżej 13 stopni Celsjusza. Na obszarach, na których nie ma dostatecznej ilości ciepła, może rosnąć, ale nie wydaje owoców. Niekorzystnie na ich wzrost działa również wysokie zacienienie. Jeśli jednak jest odpowiednio uprawiana, może nawet wydać do 75 kokosów rocznie. W ofercie sklepu shaman.pl znajdziesz produkty, które powstały z wyselekcjonowanych surowców. Olej kokosowy sprawdzi się zwłaszcza podczas gotowania. Będzie stanowił dobry dodatek do dressingów i sosów sałatkowych. Sprawdzi się też do smarowania pieczywa, a nawet pieczenia ciast. Olej kokosowy nierafinowany to typ oleju, z którego skorzystasz nie tylko w kuchni. Co można zrobić z oleju kokosowego? Olej kokosowy jest naturalnym kosmetykiem. Sprawdzi się samodzielnie na twarz bądź w połączeniu z kremem. Możesz też stworzyć na jego bazie maskę na włosy, a także używać jako balsamu do ust. Sprawdź, jakie produkty znajdziesz w tej kategorii i wybierz propozycje odpowiednie dla siebie. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
  1. Promocja
    Jarrow Formulas - Olej Kokosowy Extra Virgin, 1000mg, 120 kapsułek miękkich
    59,99 zł Cena regularna: 64,00 zł -6%
    Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 72,00 zł -17%