Koszyk:

Kwas pantotenowy / Pantetyna (Witamina B5)

(8 prod.)

Witaminy z grupy B są bardzo cenne dla zdrowia, dlatego w naszej ofercie musiała pojawić się witamina B5 (kwas pantotenowy). Obie nazwy tego związku chemicznego są poprawne i używa się ich zamiennie. Warto jednak zaznaczyć, że kwas pantotenowy jest jednym z kilku składników omawianej witaminy. Dodatkowo w jej składzie występują panteina, pantenol oraz koenzym A.

Witamina B5 – właściwości i występowanie

Czym charakteryzuje się witamina B5? Właściwości tego związku chemicznego są znaczące dla zdrowia każdego człowieka. Kwas pantotenowy przyczynia się do prawidłowej syntezy i metabolizmu hormonów steroidowych, witaminy D i niektórych neuroprzekaźników oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Co więcej kwas pantotenowy pomaga w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie, a także przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Tak, jak w przypadku wielu innych witamin i minerałów, tak i kwas pantotenowy można dostarczyć do organizmu wraz z pożywieniem. Występuje on w następujących produktach: wątróbce drobiowej, jajkach, mleku, brokułach, ziemniakach i pomarańczach. Przyjmuje się, że kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny przyjmować większą ilość witaminy B5 niż przewiduje norma, natomiast dzieci powinny spożywać jej nieco mniej. Niedobory witaminy B5 mogą objawiać się m.in.: częstymi skurczami, wypadaniem włosów, uczuciem zmęczenia i trudnościami ze snem. W przypadku zauważenia któregoś z tych objawów warto sprawdzić poziom wit B5 w organizmie i zmienić dietę lub uzupełnić ją o suplementy. Witamina B5/ kwas pantotenowy – wybór suplementów diety Gdy okaże się, że witamina B5/ kwas pantotenowy powinien być suplementowany, warto wiedzieć, jaki produkt wybrać. W naszej ofercie mamy do wyboru kilka suplementów diety, pochodzących od znanych marek. Są to: Osavi, Jarrow Formulas i NOW Foods. Produkty występują w formie kapsułek, kapsułek miękkich oraz vkaps. Ostatnie z nich są odpowiednie dla wegan i wegetarian. W opakowaniach znajduje się od kilkudziesięciu do ponad 200 kapsułek o różnym stężeniu witaminy B5. Na etykiecie każdego produktu umieszczono informacje o tym, ile wynosi zalecana dzienna porcja, której powinno się przestrzegać.

Pamiętaj o WIT B5 w codziennej diecie!

Na stronie internetowej Shaman.pl dostępny jest Słowniczek oraz Blog, czyli dwa miejsca, w których dzielimy się dodatkową wiedzą na temat zdrowia i marek odpowiedzialnych za suplementy diety. Zachęcamy do zaglądania na te podstrony.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
  1. 111,00 zł
  2. 34,50 zł
  3. 94,50 zł
  4. 154,50 zł
  5. 93,00 zł
  6. 53,00 zł
  7. 56,00 zł
  8. 62,00 zł