Koszyk:

ZYSKAJ 15% RABATU NA PRODUKTY OSAVI Z KODEM OSAVI15

Acerola

(6 prod.)

Acerola

Owoce są bardzo ważne dla zdrowia człowieka, zawierają w sobie cenne witaminy, które przyczyniają się do prawidłowej pracy całego organizmu. Jednym z owoców, który jest częstym składnikiem suplementów diety, jest acerola. Suplementy z acerolą są dostępne również w asortymencie naszego sklepu.

Acerola – właściwości i charakterystyka

Acerola (łacińska botaniczna nazwa to Malpighia emarginata) to roślina z niewielkimi czerwonymi owocami, która przez niektórych bywa nazywana wiśnią z Barbados. Jej największe uprawy znajdują się na Karaibach i w krajach Ameryki Środkowej. Jak już wspomnieliśmy we wstępie, owoce są świetnym źródłem witamin. Dużą ilość witaminy C zawiera w sobie właśnie acerola. Właściwości zdrowotne tej rośliny opierają się na działaniu kwasu askorbinowego, który odgrywa wiele ważnych funkcji w organizmie każdego człowieka

Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania: naczyń krwionośnych, kości, chrząstki, dziąseł, zębów oraz skóry. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w regeneracji zredukowanej formy witaminy E, pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych oraz pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Dodatkowo witamina C zwiększa przyswajanie żelaza, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i układu odpornościowego.

Ze względu na wiele pozytywnych właściwości, jakie wykazuje acerola, zaleca się spożywanie jej zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Można przyjmować ją w formie soków lub suplementów diety.

Suplementy z acerolą w Shaman.pl

Wszystkie dostępne w Shaman.pl suplementy z acerolą pochodzą od sprawdzonych producentów znanych w swojej branży. Są to: NOW Foods, Aliness, KIKI Health, Allnutriton, BeOrganic oraz ForMeds. Większość produktów występuje w formie proszku, który należy wymieszać z wodą. Ilość suplementu diety, jaką należy spożyć, jest dokładnie wskazana na etykiecie opakowania. Dla osób, które nie lubią suplementów w formie proszku, mamy dobrą wiadomość. Wyciąg z owoców aceroli został także zamknięty w postaci tabletek. Każdy może więc wybrać to, co lubi.

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o składnikach obecnych w naszych suplementach diety, zachęcamy do sprawdzania  haseł w Słowniczku oraz do śledzenia najnowszych wpisów na Blogu – dzielimy się tam naszą wiedzą, dotyczącą zdrowia oraz sprzedawanych produktów.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
  1. 61,00 zł
  2. 37,00 zł
  3. 59,00 zł
  4. 46,00 zł
  5. 72,00 zł
  6. 35,00 zł