Koszyk:

Acerola

(1 prod.)

Acerola

Owoce są bardzo ważne dla zdrowia człowieka, zawierają w sobie cenne witaminy, które przyczyniają się do prawidłowej pracy całego organizmu. Jednym z owoców, który jest częstym składnikiem suplementów diety, jest acerola. Suplementy z acerolą są dostępne również w asortymencie naszego sklepu.

Acerola – właściwości i charakterystyka

Acerola (łacińska botaniczna nazwa to Malpighia emarginata) to roślina z niewielkimi czerwonymi owocami, która przez niektórych bywa nazywana wiśnią z Barbados. Jej największe uprawy znajdują się na Karaibach i w krajach Ameryki Środkowej. Jak już wspomnieliśmy we wstępie, owoce są świetnym źródłem witamin. Dużą ilość witaminy C zawiera w sobie właśnie acerola. Właściwości zdrowotne tej rośliny opierają się na działaniu kwasu askorbinowego, który odgrywa wiele ważnych funkcji w organizmie każdego człowieka

Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania: naczyń krwionośnych, kości, chrząstki, dziąseł, zębów oraz skóry. Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w regeneracji zredukowanej formy witaminy E, pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych oraz pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Dodatkowo witamina C zwiększa przyswajanie żelaza, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i układu odpornościowego.

Ze względu na wiele pozytywnych właściwości, jakie wykazuje acerola, zaleca się spożywanie jej zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Można przyjmować ją w formie soków lub suplementów diety.

Suplementy z acerolą w Shaman.pl

Wszystkie dostępne w Shaman.pl suplementy z acerolą pochodzą od sprawdzonych producentów znanych w swojej branży. Są to: NOW Foods, Aliness, KIKI Health, Allnutriton, BeOrganic oraz ForMeds. Większość produktów występuje w formie proszku, który należy wymieszać z wodą. Ilość suplementu diety, jaką należy spożyć, jest dokładnie wskazana na etykiecie opakowania. Dla osób, które nie lubią suplementów w formie proszku, mamy dobrą wiadomość. Wyciąg z owoców aceroli został także zamknięty w postaci tabletek. Każdy może więc wybrać to, co lubi.

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o składnikach obecnych w naszych suplementach diety, zachęcamy do sprawdzania  haseł w Słowniczku oraz do śledzenia najnowszych wpisów na Blogu – dzielimy się tam naszą wiedzą, dotyczącą zdrowia oraz sprzedawanych produktów.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów