Koszyk:

Jod

(12 prod.)

Jod najłatwiej znaleźć w środowisku morskim: w wodorostach, rybach i owocach morza. Dodatek jodu znajduje się także w jodowanej soli kuchennej. W przypadku jej ograniczania lub odstawienia ważne jest zatem, aby zadbać o to, by pierwiastek ten pojawiał się w diecie. Niedobory jodu mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne, dlatego tak ważne jest, by do nich nie dopuścić. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia diety, sprawdź naszą ofertę jodu w tabletkach, kapsułkach i sprayu i wybierz odpowiednią dla siebie.

Suplementy diety z jodem: na co jest jod? 

Jod jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wspiera on wiele funkcji fizjologicznych i procesów biochemicznych zachodzących w organizmie. Utrzymując zbilansowaną dietę możesz go dostarczać sobie wraz z dietą, możesz również dodatkowo go suplementować. Dlaczego ten pierwiastek jest taki ważny? Jod przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, a także pomaga: 

 • zachować zdrową skórę, 
 • w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych, 
 • w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, 
 • w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. 

Jod w tabletkach i jod w kapsułkach: to nie wszystko 

Najczęstszą formą suplementów są tabletki i kapsułki. Tak też jest w przypadku jodu. Pierwiastek ten znajdziesz w obu tych formach. Jest to wygodny i szybki sposób na suplementację. To jednak nie wszystko. Innowacyjnym sposobem suplementacji jest także jod w płynie bądź sprayu: wystarczy kierować się instrukcjami na opakowaniu, by codzienna suplementacja przebiegała sprawnie. Możesz również wybrać jod w proszku. Taka postać pozwala dodawać go do codziennych dań i smoothie. Możesz także dobrać suplementy odpowiednie dla wegetarian i wegan bądź produkty bez dodatku nabiału, soi czy glutenu, jeśli wykluczasz z diety pewne składniki. Dzięki temu szybko znajdziesz produkt dopasowany do Twoich potrzeb. 

Naturalny jod w tabletkach: wybierz odpowiedni suplement dla siebie

W bogatej ofercie shaman.pl znajdziesz przede wszystkim jod w różnych formach. To jednak nie wszystko. Możesz także wybrać odpowiednie dla siebie propozycje spośród wielu marek. Są to NOW Foods, Swanson, Osavi, Trace Minerals i Life Extension. Dbają one przede wszystkim o to, by dostarczać suplementów wysokiej jakości. Bazują one swoje produkty w dużej mierze na wodorostach (Kelp), które są źródłem jodu. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy poniżej i wybierz odpowiednie dla siebie propozycje - wiemy, że dzięki zgromadzonym przez nas produktom jest to znacznie łatwiejsze.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. NOW Foods - Potas z Jodem, 180 tabletek
  45,00 zł
 2. Krótka data
  Data ważności: 31.07.2024
 3. NOW Foods - Kelp, Jod, 325mcg, 250 vkaps
  57,00 zł
 4. NOW Foods - Kelp, Jod, Proszek, 227g
  47,00 zł
 5. Swanson - Kelp, Jod, 225mcg, 250 tabletek
  39,00 zł
 6. Higher Nature - Ocean Kelp, 180 tabletek
  34,00 zł
  Brak w magazynie