Koszyk:

PROMOCJA! PRODUKTY Z KATEGORII SPORT W NISKICH CENACH

Suplementy dla pracoholików? Kilka słów o tym, jak radzić sobie z nadmiernym stresem

Suplementy dla pracoholików? Kilka słów o tym, jak radzić sobie z nadmiernym stresem

Przesiadujesz do późna w pracy? Wciąż nie doceniasz swoich sukcesów, masz bardzo zmienny nastrój i bez końca podnosisz poprzeczkę? Być może są to symptomy pracoholizmu. Aby zwiększyć świadomość problemu, 12 sierpnia ogłoszono Dniem Pracoholika, który wypada właśnie dziś. Co warto wiedzieć o tym uzależnieniu behawioralnym i czy można mówić o “suplementach dla pracoholików”? Postaramy odpowiedzieć na te pytania.

Pracoholizm — terapia a suplementacja

Odczuwanie stresu w pracy zazwyczaj kojarzymy z wykonywaniem zawodu  policjanta, żołnierza lub lekarza, ponieważ przedstawiciele tych profesji każdego dnia są narażeni na niebezpieczeństwo, bądź muszą podejmować bardzo trudne decyzje. Jednak wzmożone napięcie nerwowe może wystąpić u każdego pracownika: budowlańca, księgowej, nauczyciela czy kelnera restauracji. Wiele osób pracujących w ukochanym zawodzie często tak bardzo poświęca się swoim obowiązkom, że nie może znaleźć czasu na niezbędny odpoczynek i życie osobiste. 

Pracoholizm jest poważnym uzależnieniem. Istnieją różne źródła problemu: obawa o utratę zatrudnienia, duża odpowiedzialność na stanowisku lub mała asertywność. Diagnozą osoby uzależnionej powinien zająć się profesjonalny terapeuta. Gdy podejrzenia potwierdzą się, celem sesji może być np. określenie optymalnych wzorców pracy i zredukowanie dysfunkcyjnych zachowań. Warto zadbać o swoją psychikę, ponieważ długotrwały pracoholizm poza rozchwianiem emocjonalnym i zbyt szybkim wypaleniem zawodowym może spowodować wykształcenie się innych uzależnień, np. od używek.

Z całą pewnością nie można mówić o takiej kategorii, jak “suplementy dla pracoholików”. Niemniej wiele preparatów umożliwia wsparcie organizmu przy łagodnych objawach stresu lub problemach z zaśnięciem. To produkty zawierające np. melatoninę, ekstrakt z różeńca górskiego lub ashwagandhy. Przy trudnościach z wykonywaniem obowiązków można także skorzystać z oferty suplementów na koncentrację i zdolność zapamiętywania. Jakie konkretnie preparaty mamy na myśli? Oto kilka propozycji.

Suplementy na wyciszenie w sklepie Shaman.pl

Omawiana grupa produktów zawiera zbyt wiele pozycji, aby móc je wszystkie przywołać choćby tylko z nazwy. Wśród nich są zarówno typowe suplementy diety, jak i ekstrakty roślinne, ekstrakty ziołowe, preparaty witaminowe oraz suplementy z minerałami. Składnikiem, który pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym jest chociażby cynk. Osiągnięcie tego samego celu umożliwia także mangan, selen oraz miedź. Pamiętać trzeba również o suplementach z witaminami. Stres oksydacyjny redukuje np. witamina B2, zwana też ryboflawiną.

  • ForMeds - Bicaps Zinc, 60 kapsułek
  • Swanson - Miedź, 2mg, 300 tabletek 
  • ForMeds - Bicaps Selenium, 60 kapsułek
  • Doctor's Best - Fully Active B-Complex with Quatrefolic, 60 vkaps

Drugą grupę w asortymencie suplementów na wyciszenie stanowią produkty, które w swoim składzie mają składniki pomagające w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Mowa o preparatach z magnezem, potasem oraz wapniem. Wspomnianą właściwość posiadają również suplementy witaminowe, których receptury zawierają biotynę, witaminę B12, niacynę (witamina B3) lub tiaminę (witamina B1).

Wybrane propozycje suplementów:

  • Swanson - Balance B-200, Wysoka Moc, 100 vkaps
  • ForMeds - Bicaps B Complex, 120 kapsułek 
  • ForMeds - Bicaps B3, 60 kapsułek
  • Carlson Labs - Magnez, 400mg, 100 kapsułek miękkich

Jeśli w Twoim otoczeniu jest osoba zdradzająca objawy pracoholizmu, postaraj zachęcić ją do zmiany nawyków lub skierowania się do specjalisty. Może właśnie za sprawą małego zaangażowania uda się Tobie nie dopuścić do rozwoju uzależnienia!