Superfoods - przegląd produktów kategorii

Superfoods - przegląd produktów kategorii

Określenie “super” jest często nadużywane w reklamie. Zdarza się jednak, że idealnie pasuje do opisu danej kategorii lub serii produktów. Tak jest w przypadku zdrowej żywności o szczególnych właściwościach dla organizmu, nazywanej popularnie “superfoods”. Czym jest ten rodzaj asortymentu i które produkty znajdujące się w sklepie Shaman.pl zasługują na wyróżnienie? Oto przegląd najciekawszych propozycji.

Czym jest superfoods? O specyficznej odmianie zdrowej żywności

Sformułowanie “superfoods” zyskało popularność jeszcze w latach 90., kiedy tematyka zdrowego odżywiania powoli przenikała do powszechnej świadomości. Zalecenia żywieniowe zyskały na znaczeniu w momencie, gdy na rynku spożywczym pojawiły się ogromne ilości jedzenia przetworzonego, pełnego konserwantów oraz tzw. “ulepszaczy”  - barwników, substancji smakowych, stabilizatorów.

Zamierzeniem producentów superfoods była redukcja dodatkowych składników, które pośrednio obniżały wartość odżywczą pożywienia. Zdrowa żywność spod tego znaku zawiera zwiększoną dawkę pożytecznych dla organizmu mikroelementów, minerałów, witamin i aminokwasów. To często produkty trudno dostępne na Starym Kontynencie i pochodzą z lokalnych upraw w Azji lub Ameryce Południowej, choć nie stanowi to reguły.

Kilka propozycji z kategorii superfoods na Shaman.pl

Skoro wiadomo już mniej więcej, co to jest superfoods, należy przejść do opisu poszczególnych produktów. W naszym asortymencie znajduje się prawie 90 propozycji, wśród których “coś dla siebie” powinni znaleźć klienci o różnych potrzebach.

Co na detoks organizmu?

W tym obszarze prym wiodą produkty stworzone na bazie chlorelli zwyczajnej. To glon z gromady zielenic, który zawiera wiele cennych aminokwasów, witamin i minerałów. Ze względu na duże ilości beta-karotenu i witaminy B12 przyjmowanie suplementów z chlorellą jest zalecane osobom stosującym dietę wegańską.

Nasze rekomendacje:

ForMeds - F-Chlorella, 54g 

BeOrganic - Chlorella BIO 500mg, 50 kapsułek 

Jarrow Formulas - Yaeyama Chlorella, 300 tabletek 

Superfoods na poprawę odporności

Układ immunologiczny wspierają np. jagody acai. Ich właściwości zdrowotne znane są m.in. ludom amazońskim. To właśnie na terenie tropikalnych sfer Ameryki Południowej znajdują się największe plantacje tego składnika bogatego w witaminy E i A, aminokwasy, błonnik oraz cynk.

Nasze rekomendacje:

BeOrganic - Jagody Acai BIO, 100g 

Holland & Barrett - Acai + Zielona Herbata, 1500mg, 120 tabletek 

Holland & Barrett - Acai, 1500mg, 120 tabletek 

Superfoods na trawienie

Nawet przy zróżnicowanej diety i ostrożnym doborze produktów spożywczych mogą pojawić się oznaki zaburzeń trawienia. Składnikiem superfoods, który ma pożyteczne działanie przeciwutleniające jest spirulina. To algi o wysokiej zawartości białka, magnezu, witaminy B12 i beta-karotenu. Podobnie jak w przypadku pierwszego rodzaju superfoods, przyjmowanie zdrowej żywności na bazie spiruliny zaleca się weganom i wegetarianom.

Nasze rekomendacje:

NOW Foods - Spirulina Naturalna, 500mg, 120 vkaps 

Swanson - Spirulina, 500mg, 180 tabletek 

NOW Foods - Spirulina, Organic, 1000mg, 120 tabletek 

Kategoria superfoods jest znacznie bardziej obszerna. Odpowiednie produkty znajdą w niej osoby szukające zdrowej żywności wspierającej poprawę samopoczucia, układu krążenia czy zdrowia seksualnego. Zachęcamy do samodzielnego przeglądania propozycji, a w razie wątpliwości dotyczących decyzji o regularnym przyjmowaniu superfoods najlepiej udać się po poradę do lekarza.