Jak prawidłowo oczyszczać organizm z toksyn?

Jak prawidłowo oczyszczać organizm z toksyn?

Nie ma w tym przypadku, że osoby długotrwale zaniedbujące aktywność fizyczną, wybierające częściej fast foody niż owoce i warzywa oraz mające skłonność do używek, po pewnym czasie odczuwają skutki takiego niezdrowego trybu życia. Słabiej się wysypiają, są ociężałe i bardziej podatne na schorzenia. Jakie toksyny zatruwają organizm i jak prawidłowo przejść tzw. detoks? O tym w dzisiejszym artykule.

Co nas truje? Zestawienie toksyn

Pandemia koronawirusa nauczyła nas, że najgroźniejsi są niewidzialni wrogowie. Podobnie jest z truciznami trawiącymi organizm. Co gorsza, toksyny są jeszcze bardziej przebiegłe, ponieważ działają w ukryciu przez wiele lat i każdego dnia doprowadzają do stopniowego niszczenia naturalnej odporności człowieka, obniżenia energii, pojawienia się poczucia chronicznego zmęczenia oraz ogólnego osłabienia sprawności układów funkcjonalnych ciała. Warto dodać, że spustoszenie mogą siać nawet małe dawki, z którymi na co dzień styka się organizm.

Jednym z głównych winowajców zatrucia ciała jest ogólne zanieczyszczenie środowiska na skutek działalności ludzkiej. W Polsce obecność smogu w atmosferze jest poważnym problemem. Do tego należy dopisać skażenie żywności, wód i gleby, będące konsekwencją zwiększania eksploatacji tych naturalnych zasobów. Szczególnie groźne są metale ciężkie, które odkładają się w organizmie człowieka.

Wspomnieć należy też o grzechach indywidualnych. Do nich zalicza się nadmierne spożywanie żywności przetworzonej, skłonność do ulegania używkom, a nawet słabość do słodyczy. Toksyny uwielbiają słowo “nadmiar”, więc idealnie czują się w konsumpcyjnej kulturze Zachodu. Trzeba wiedzieć, że nie każdy hedonista ma taki sam organizm. U części osób organy takie jak wątroba, płuca czy nerki działają sprawniej i lepiej przetwarzają niezdrowe substancje. Inni natomiast wykazują większą podatność na negatywne skutki picia alkoholu, palenia papierosów lub pochłaniania niezdrowego jedzenia. Co zatem można na to poradzić?

Detoksykacja organizmu — zrób to prawidłowo!

Nie każdy może pozwolić sobie na przeprowadzkę z metropolii na tereny wiejskie, gdzie łatwiej jest unikać trujących związków obecnych w środowisku. Podstawowym działaniem prowadzącym do detoksykacji organizmu jest oczywiście zmiana nawyków behawioralnych i żywieniowych. O ile zerwanie z nałogiem bywa dramatycznie trudne, to przejście na zdrową dietę wymaga mniejszych pokładów wewnętrznej mobilizacji. Warto unikać jedzenia ze środkami konserwującymi i ulepszającymi smak, a żywność z puszek zamienić np. na suszone produkty.

A co z suplementami diety? Ich też oczywiście nie wolno przyjmować w nadmiarze. Na rynku preparatów uzupełniających są specjalne produkty przeznaczone dla osób, które chcą oczyścić organizm z toksyn. Często są tworzone na bazie naturalnych składników: liścia mięty pieprzowej, chlorelli, trawy pszenicznej lub szparagów. Co warte podkreślenia, spora grupa nie zawiera substancji genetycznie modyfikowanych, ani glutenu. 

Suplementy na oczyszczenie organizmu:

  • Himalaya - Asparagus (Shatavari), 60 kapsułek
  • KIKI Health - Trawa Pszeniczna, Organic, 100g
  • Swanson - Błonnik Probiotyczny + Probiotyk, 60 vkaps
  • KIKI Health - Chlorella, Organic, 200g