Koszyk:

Jakie suplementy dla kobiet wybrać?

Jakie suplementy dla kobiet wybrać?

Dbanie o siebie to podstawa - dlatego właśnie sięgasz po produkty zawierające duże ilości witamin i składników mineralnych. Dobre nawyki żywieniowe i aktywny styl życia to najlepszy sposób na to, by organizmowi niczego nie brakowało. Odpowiednie dawki witamin i zachowanie balansu wszystkich składników pokarmowych jest niezwykle ważne. Bardzo istotna jest też profilaktyka zdrowotna. Wsparciem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu mogą być suplementy diety zawierające witaminy. Sprawdź, jak dobrać zestaw witamin dla kobiet niezależnie od wieku i jakie suplementy dla kobiet sprawdzą się najlepiej w Twoim przypadku.

Witaminy dla kobiet aktywnych

Nie wyobrażasz sobie dnia bez treningu? A może ćwiczysz wtedy, gdy czujesz, że Twoje ciało tego potrzebuje? Niezależnie od tego, jaką aktywność wybierzesz, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że w przypadku wzmożonej aktywności organizm potrzebuje więcej Twojej uwagi. Oznacza to przede wszystkim, że muszą być mu dostarczone odpowiednie ilości witamin wraz z pożywieniem. W przypadku, gdy chcesz stosować suplementy dla kobiet aktywnych, najlepiej w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na witaminy z grupy B. Przykładowo, ryboflawina i witamina B12 przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Dodatkowo witamina B12 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego a także przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Możesz też suplementować witaminę C i kwasy omega-3.  

Jakie witaminy dla 25 latki? 

Dobry suplement diety dla 25 latki to przede wszystkim multiwitamina dla kobiet. Suplementy tego typu zawierają grupy witamin, które połączono w taki sposób, by zapewnić kobiecie optymalne wsparcie. W suplementach dla kobiet oprócz witamin znajdziesz też składniki mineralne i ekstrakty roślinne. Jedną z marek oferujących najlepsze witaminy jest NOW Foods. EVE Multiwitaminy dla kobiet to propozycja, która zawiera witaminy B, w tym kwas pantotenowy, a także witaminy ADEK i mnóstwo najważniejszych składników mineralnych. W tym suplemencie znajdziesz także ogrom substancji aktywnych pozyskanych z roślin, na przykład ekstrakt z mangostanu czy granatu. Preparat ten to kompleksowa propozycja pełna niezbędnych witamin, która będzie wspierać optymalną kondycję organizmu.

Jakie witaminy dla kobiet po 30?

W przypadku kobiet po 30 roku życia zdecydowanie warto zadbać przede wszystkim o to, by wraz z żywnością spożywać odpowiednią ilość jodu. Niedobór tego pierwiastka może wpływać na pracę tarczycy, ale także przyczyniać się do powikłań w czasie ciąży. Dlatego właśnie suplementy diety przeznaczone dla kobiet po 30 powinny mieć w składzie jod. Możesz także uzupełniać go samodzielnie z pomocą preparatów z jodem dostępnych na shaman.pl.

Jakie witaminy w wieku 30 lat powinno się jeszcze brać? Z pewnością nie zaszkodzi witamina D oraz wapń. Ich odpowiednia podaż w organizmie jest istotna w profilaktyce osteoporozy. Dzięki ich obecności w diecie możesz osiągnąć optymalną szczytową masę kostną, co może zmniejszyć ryzyko szybkiego wystąpienia osteoporozy. Dlatego też kluczowa jest przede wszystkim dieta bogata w wapń. Warto też pamiętać o utrzymaniu odpowiedniego poziomu witaminy D - osiągniesz to dzięki spędzaniu czasu na świeżym powietrzu oraz suplementacji.

Witaminy dla kobiet po 40: Twój idealny zestaw

Gdy stajesz się czterdziestolatką, metabolizm zaczyna zwalniać. Przyczynia się to do różnego rodzaju procesów zwyrodnieniowych. Może to oznaczać większe ryzyko procesów miażdżycowych, ale także reumatyzm. W tym przypadku dobrze sięgnąć po kolageny Osavi - na ścięgna i więzadła oraz na stawy i kości. Więcej o nich przeczytasz w naszym artykule o kolagenach. Jakie jeszcze suplementy w wieku 40 lat warto wybierać? Uzupełnienie diety kobiety mogą stanowić także suplementy poprawiające trawienie. Ułatwią one przyswojenie niezbędnych witamin i innych składników z diety.

Witaminy dla kobiet po 50

Zdrowa dieta to podstawa niezależnie od wieku. Dodatkiem do niej są zawarte w suplementach diety witaminy. Może je także charakteryzować mnóstwo innych składników aktywnych. Po 50 warto przede wszystkim zatroszczyć się o serce i układ krążenia. Substancjami, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi są glukomannan, kwas alfa-linolenowy i linolowy, kwas oleinowy, wyciąg z fermentowanego czerwonego ryżu, pektyny i sterole roślinne. Wszystkie je znajdziesz w suplementach dostępnych w zakładce "Serce i Układ Krążenia" na stronie shaman.pl.

Jakie witaminy dla kobiet wybrać?

Kompleks witamin dobrany do Twoich potrzeb może stanowić uzupełnienie zbilansowanej diety. Suplementy dla kobiet mogą Cię wspierać zwłaszcza wtedy, gdy chcesz do diety wprowadzić dodatkowe składniki odżywcze. Warto jednak pamiętać, że zależnie od wieku zmieniają się potrzeby Twojego ciała. Właśnie dlatego najlepiej zadbać o funkcjonowanie układu nerwowego, krążenia i kostnego zanim dojdzie do jakichkolwiek problemów z ich strony. Zrobisz to przede wszystkim dostarczając organizmowi składniki odżywcze wraz z dietą. Bardzo ważne jest, by jadłospis także był dopasowany do kondycji Twojego organizmu. Dzięki odpowiedniej ilości składników odżywczych gotowe suplementy diety również mogą być pomocne. Sprawdź ofertę producentów suplementów diety dostępną na shaman.pl i zacznij stosować witaminy idealnie dobrane dla siebie.