Na tropie zdrowia, czyli o małych kategoriach ciąg dalszy

Na tropie zdrowia, czyli o małych kategoriach ciąg dalszy

“Im więcej ciebie tym mniej” — nad sensem enigmatycznej frazy tytułowej z tekstu piosenki Natalii Kukulskiej łamał sobie głowę w latach 90. niejeden językoznawca. W przypadku wielu kategorii z katalogu Shaman.pl jest zupełnie odwrotnie. Gdzie mało produktów, tam wiele korzyści! Dziś prezentujemy drugą część zestawienia najmniejszych działów naszego sklepu, które kryją w sobie skuteczne suplementy diety o różnych właściwościach.

Małe jest piękne, czyli co kryje oferta Shaman.pl

Jak udało się podsumować w poprzednim wpisie dotyczącym małych kategorii, asortyment Shaman.pl rozrósł się na tyle, że obecnie ma w swoich zasobach prawie 3 tysiące unikalnych produktów. Aby ułatwić znalezienie właściwego suplementu diety sklep podzielony jest na kategorie. Część z nich jest nader chętnie odwiedzana, a inne nieco rzadziej. Dużą popularnością od lat cieszą się preparaty witaminowe zawierające kwas askorbinowy oraz suplementy minerałowe z potasem, wapniem, selenem czy magnezem.

Wiedza naukowa nie stoi jednak w miejscu. Producenci sięgają po najnowsze badania i wyciągają wnioski z prezentowanych wyników. Odkrycie pozytywnych dla ludzkiego organizmu właściwości danego składnika skłania do decyzji o wypuszczeniu na rynek nowego rodzaju suplementu diety. Podobnie było kiedyś z wspomnianą już witaminą C. Także i jej zastosowanie było mało rozpowszechnione, a dziś jest dystrybuowana przez różne przedsiębiorstwa pod niemal każdą szerokością geograficzną. Które nowe suplementy zasługują na uwagę? Pora się o tym przekonać.

Siła maluczkich. Trzy interesujące kategorie suplementów

Zaczynamy od przybliżenia suplementu diety jakim jest beta-sitosterol. Preparaty z tym organicznym związkiem chemicznym służą do zmniejszania ryzyka powstawania zmian miażdżycowych w naczyniach krwionośnych oraz przyczyniają się do utrzymania odporności organizmu na choroby wieńcowe. To produkty zawierające fitosterole pochodzenia naturalnego, występujące przeważnie w roślinach liściastych.

Beta-sitosterol w ofercie Shaman.pl:

  • NOW Foods - Beta-Sitosterol, Sterole Roślinne, 90 kapsułek miękkich
  • NOW Foods - Beta-Sitosterol Plant Sterols, 180 kapsułek miękkich

Kolejnym kandydatem do miana najciekawszej małej kategorii w sklepie Shaman.pl jest dział suplementów z chrząstką rekina. Ten podstawowy element szkieletu budzącej grozę ryby jest rozdrabniany do konsystencji proszku, a następnie sprzedawany w eleganckich opakowaniach. Dlaczego? Ponieważ zawiera m.in. kolagen, glukozaminę i chondroitynę — substancje przyczyniające się do prawidłowego funkcjonowania stawów. Warto regularnie sprawdzać dostępność tego rodzaju suplementów, a na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza produkt marki Swanson - Chrząstka Rekina (750 mg, 250 kapsułek).

Ostatnią grupą produktów, o której chcemy napisać w dzisiejszym artykule jest kategoria zawierająca suplementy diety z inuliną. Co to za substancja? Inulina jest wytwarzanym przez niektóre rośliny (m.in. przez łopian większy, karczoch hiszpańskiego, topinambur czy mniszek lekarski) polisacharydem, czyli cukrem złożonym. To także błonnik prebiotyczny, co oznacza, że jest odporny na trawienie i trafia wprost do jelit. Należy do grupy probiotyków, których zadaniem jest regulowanie metabolizmu.

Inulina w sklepie Shaman.pl:

  • Holland & Barrett - Regucol Powder, 350g
  • ForMeds - F-Inulin, 240g
  • NOW Foods - Probiotyk-10 + Inulina, 24 saszetki

Kolejna porcja informacji o ciekawych małych kategoriach dostępnych w naszym sklepie już wkrótce. Tymczasem zachęcamy raz jeszcze do odwiedzenia strony Shaman.pl i przejrzenia przedstawionych przez nas grup produktowych.