Odkrywamy skarby naszej oferty, czyli o małych kategoriach pełnych zdrowia

Odkrywamy skarby naszej oferty, czyli o małych kategoriach pełnych zdrowia

Co tydzień staramy się wnikliwie opisywać świat suplementów. Nasze artykuły poświęcamy najpopularniejszym kategoriom preparatów uzupełniających, ponieważ to one znajdują się w kręgu zainteresowania klientów sklepu Shaman.pl. Pasja do zdrowego trybu życia i dziennikarska rzetelność każe nam jednak co pewien czas zwrócić światło reflektora uwagi na mniej rozpoznawalne grupy produktów. To one będą bohaterami dzisiejszego wpisu. Zapraszamy na fascynującą podróż w głąb kopalni zdrowia, której celem jest odkrycie skarbów ukrytych w naszej ofercie.

Charakterystyka oferty sklepu Shaman.pl

Aż trudno uwierzyć, że w ofercie sklepu Shaman.pl znajduje się już blisko 3000 suplementów diety, nie licząc zdrowej żywności, witamin i minerałów oraz tzw. superfoods. Część produktów spełnia kilka funkcji, dlatego takie towary mogą być przyporządkowane do kilku podkategorii. Do najliczniejszych należy m.in. grupa przeciwutleniaczy (ponad 400 pozycji), wspomagających witalność (więcej niż 300 pozycji) lub kwasy Omega 3, 6 i 9 (aż 10% wszystkich suplementów).

W naszym katalogu są także kategorie, w których znajduje się ledwie kilka produktów lub tylko jeden. Nie powinno to być dla klientów znakiem, że dany suplement jest mniej skuteczny lub nie spełnia obietnicy producenta pod względem praktycznego zastosowania. Absolutnie nie! Poznajmy zatem te kategorie oraz ich przedstawicieli, które stanowią nieodkryte skarby oferty Shaman.pl.

Siła małych kategorii. Przedstawiamy wybrane propozycje

Nie chcąc nadmiernie wydłużać objętości tekstu, ograniczymy się do zaprezentowania tylko trzech najciekawszych kategorii, choć można wymienić ich kilkanaście. Charakterystyka każdej z nich pochodzi ze słowniczka, do którego regularnej lektury oczywiście serdecznie zachęcamy.

Andrographis

Brodziuszka wiechowata (łac. Andrographis paniculata) występuje w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Jest znana z gorzkiego posmaku, który osładza szerokie zastosowanie. Andrographis używa się przy staraniach o oczyszczenie organizmu, utrzymaniu mobilności stawów oraz próbach zachowania równowagi podczas cyklu miesiączkowego.

  • Swanson - Andrographis Paniculata, 400mg, 60 kapsułek
  • NOW Foods - Andrographis, 400 mg, 90 vkaps

D-mannoza

Warto zwrócić uwagę na ten organiczny związek chemiczny choćby dlatego, że prawie nie występuje w przyrodzie. Stąd wynika potrzeba jego suplementacji. Głównie stosują go kobiety, które mają zaburzenia układu moczowego.

  • NOW Foods - D-Mannoza, 170g
  • Swanson - D-Mannoza, 50g
  • Swanson - D-Mannoza, 700mg, 60 kapsułek

Glicyna

Mowa o endogennym związku, który jest zarówno wytwarzany przez ludzki organizm, jak i jego dodatkowym źródłem jest np. żelatyna, soja i mięso. Glicyna występuje jako przekaźnik w ośrodkowym układzie nerwowym. Dzięki temu wpływa na zdolność koncentracji oraz zapamiętywania.

  • NOW Foods - Glicyna, 1000mg, 100 vkaps
  • NOW Foods - Glicyna, 100%, 454g

Przedstawione trio to jedynie wyimek z grupy interesujących pozycji naszego katalogu. Mamy nadzieję, że już wkrótce nastąpi ciąg dalszy cyklu i wrócimy na szlak poszukiwań skarbów asortymentu Shaman.pl. Tymczasem zachęcamy do samodzielnych eksploracji!