Koszyk:

Jakie właściwości ma zielona kawa?

Jakie właściwości ma zielona kawa?

Należysz do grona kawoszy, a każdy dzień rozpoczynasz od filiżanki intensywnej w smaku i pełnego aromatu naparu? Zastanawiasz się, co wspólnego z wypijaną przez Ciebie czarną kawą ma kawa zielona? Poznaj informacje o pochodzeniu, zastosowaniu i właściwościach surowych ziaren kawy. Sprawdź, jacy producenci posiadają w swoich katalogach suplementy diety tworzone na bazie tego surowca. 

Zielona kawa – czym różni się od zwykłej kawy?

Mimo że zielona kawa może kojarzyć się nieco egzotycznie, w rzeczywistości ma ona wiele wspólnego z dobrze nam znaną czarną kawą. Zarówno zielona, jak i czarna kawa pochodzą z kawowca. Różnice pojawiają się na etapie obróbki: ziarna pozyskiwane z tej rośliny mogą być poddawane procesowi palenia albo pozostawione w surowym stanie.

Surowe ziarna kawy to właśnie zielona kawa. Ze względu na to, że nie są palone, mają naturalny, zielony kolor. Ich smak jest łagodniejszy, a goryczka niewyczuwalna. Rezygnacja z wypalania pozwala zachować wysoką ilość kwasu chlorogenowego należącego do grupy polifenoli. W zwykłej kawie tego składnika jest nawet kilka razy mniej. 

Co zawiera i jakie właściwości posiada kawa zielona?

Kawę pijemy dla przyjemności oraz ze względu na pobudzające działanie kofeiny. Czy kawa zielona może również stać się źródłem tego składnika? Uważa się, że zawiera ona podobne ilości kofeiny co zwykła kawa, a z pozytywnych właściwości można cieszyć się w przypadku stosowania jej w umiarkowanych ilościach. 

Ze względu na zawartość kwasu chlorogenowego oraz kofeiny zielona kawa jest łączona z takimi właściwościami, jak obniżanie ciśnienia tętniczego krwi i poziomu cholesterolu we krwi oraz wspomaganie redukcji stężenia glukozy we krwi. Czy może przyspieszać też proces odchudzania? W tym przypadku warto potraktować ją tylko jako dodatkowe źródło wsparcia. 

Suplementy diety z ekstraktem z ziaren zielonej kawy

W jakich postaciach występuje zielona kawa? Jest dostępna w formie całych ziaren i ziaren zmielonych, z których przygotowywać można napary. Warto zwrócić uwagę też na ekstrakt z ziaren zielonej kawy stosowany w suplementach diety. Takie wysokiej jakości produkty mają w swych katalogach następujące marki: Zein Pharma, BioTechUSA i Jarrow Formulas. 

Chcesz od razu zamówić taki suplement w naszym sklepie? Kliknij wybrany link:

Pamiętaj, żeby przy wyborze suplementu diety z ekstraktem z zielonej kawy zwracać uwagę na producenta (renomowana marka może zagwarantować wysoką jakość, na której zależy każdemu z nas) oraz zawartość kwasu chlorogenowego w kapsułce. Konkretne informacje o zawartości poszczególnych składników znajdziesz w zakładce. Etykieta produktu pokaże się po kliknięciu wybranego suplementu z oferty naszego sklepu.