Zdrowotne właściwości ekstraktów roślinnych

Zdrowotne właściwości ekstraktów roślinnych

Coraz częściej przedmiotem zainteresowania naszych klientów są suplementy diety stworzone na bazie ekstraktów roślinnych. Bardzo nas cieszy zwrot ku składnikom naturalnego pochodzenia, ponieważ jednym z celów działalności Shaman.pl jest zwiększenie oferty produktów dla wegan i wegetarian. Jakie właściwości zdrowotne posiadają konkretne ekstrakty dostępne w naszym asortymencie? Pora się tego dowiedzieć.

Żeń-szeń mandżurski - pochodzenie i zastosowanie

Gama produktów Shaman.pl obejmująca ekstrakty roślinne to ponad 400 zróżnicowanych propozycji preparatów uzupełniających. Pokaźną grupę stanowią suplementy diety zwiększające koncentrację i odpowiedzialne za poprawę pamięci. Wyróżnić wśród nich można np. Holland & Barrett - Żeń-Szeń Mandżurski 500 mg (50 kapsułek). Łacińska nazwa głównego składnika preparatu to Panax ginseng. Jego szerokie zastosowanie najlepiej opisuje zwyczajowe określenie “wszechlek”, ponieważ rzeczywiście stosowany jest w produktach stworzonych z myślą o radzeniu sobie z różnymi kłopotami zdrowotnymi.

To gatunek byliny z rodziny araliowatych, którą pierwotnie można było znaleźć na terenie współczesnych Chin, Japonii i wschodniej Rosji. Europejska historia rośliny rozpoczyna się na początki XVII wieku, kiedy to drogą morską została przywieziona przez holenderskich kupców. W produkcji preparatów suplementacyjnych używa się przede wszystkim korzenia żeń-szenia. Panax ginseng wykazuje właściwości zwiększające sprawność umysłową, choć niektóre odmiany bywają stosowane także przy zaburzeniach potencji.

Właściwości ekstraktu z zielonej kawy

Równie interesującą grupą produktów są suplementy wyprodukowane na bazie ekstraktu z zielonej kawy. W surowej postaci ziarna kawy wyglądają nieco inaczej, niż na broszurach reklamowych, a to ze względu na zakończenie procesu obróbki przed etapem palenia. Przyjmują zielonkawą barwę i stąd bierze się pochodzenie nazwy ekstraktu. Ziarna nie mają aż tak intensywnego aromatu, ale ich użycie może być pożyteczne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Opisywany ekstrakt z zielonej kawy jest stosowany przy staraniach o utratę masy ciała, poprawę samopoczucia oraz wspomaga procesy trawienne. Zachęcamy do zainteresowania się innym produktem brytyjskiej firmy Holland & Barrett. Opakowanie Ekstraktu z Zielonych Ziaren Kawy zawiera 42 kapsułki. Głównym składnikiem suplementu na utratę masy ciała jest oczywiście Coffea canephora robusta, który uzupełniono ekstraktem z liści ostrokrzewu paragwajskiego Yerba Matte (łac. Ilex paraguariensis). Także o nim należy napisać kilka słów, ponieważ jest źródłem witamin (A, B1, B2, C i E) oraz zwiększa poczucie sytości i przyspiesza przemianę materii.

Inne ekstrakty roślinne
Zbiór produktów jest na tyle bogaty, że trudno byłoby napisać czytelny artykuł, zawierający szczegółowy opis właściwości wszystkich ekstraktów roślinnych stanowiących podstawę dostępnych w Shaman.pl suplementów diety. Dodamy tylko, że w naszym słowniczku można dowiedzieć się więcej o zastosowaniu m.in. ekstraktu z selera, cynamonu, karczocha, liścia oliwnego czy borówki. Produkty te wspomagają pracę układu krążenia, sprzyjają relaksacji organizmu oraz pozytywnie wpływają na odporność i trawienie.