Wracamy do formy! Oferta dla sportowców w sklepie Shaman.pl

Wracamy do formy! Oferta dla sportowców w sklepie Shaman.pl

Wciąż nie możemy doczekać się stabilnie ładnej pogody, jednak co bardziej aktywni już dawno wyciągnęli z szafy buty do biegania, a rowerzyści zdążyli odkurzyć swoje dwa kółka. Sklep Shaman.pl postanowił przygotować dla nich propozycje suplementów diety dla sportowców. Oto kilka przykładów preparatów uzupełniających z naszej katalogowej oferty.

Zdrowa żywność najlepszym paliwem energetycznym

Zdanie zawarte w śródtytule powyżej warto dobrze zapamiętać, a najlepiej zapisać kapitalikami i powiesić w widocznym miejscu. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem organizmu. Regularne wykonywanie ćwiczeń ma ogromne przełożenie na zdrowie psychiczne. W końcu dobre samopoczucie jest pochodną dobrej relacji ze swoim ciałem, którą część osób potrafi nawiązać tylko wówczas, gdy w lustrzanym widzi szczupłą, a przynajmniej zadbaną sylwetkę.

Jej wielkim wrogiem są natomiast wszelkie nadmiary, m.in. zbyt dużo soli i cukru. Niektóre organizmy muszą wystrzegać się także glutenu i bywa to podyktowane konkretnymi przeciwwskazaniami. Zdrowe odżywianie to najliczniejsza z podkategorii zakładki Sport na stronie Shaman.pl. Mowa o żywności, której wyróżnikiem jest często to, że nie zawiera glutenu, jest pochodzenia roślinnego i nie jest modyfikowane genetycznie. Zapotrzebowanie na tego rodzaju jedzenie jest coraz większe, nie dziwi zatem liczba produktów w asortymencie Shamana.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się batony energetyczne. To niewielka porcja odżywczego posiłku, która dodaje sił zarówno przed, jak i po treningu. Zawiera musli i smaczne dodatki pełne pozytywnych dla funkcjonowania organizmu składników, jak np. orzechy laskowe lub suszone owoce. Przykładem takiego produktu są batony Allnutrition Muesli Bar. Nie zawierają cukru, a jednocześnie stanowią cenne źródło błonnika pokarmowego, białka i witaminy D. Dla sportowca przekąska doskonała.

Pozostałe suplementy dla sportowców w Shaman.pl

Opiewane w poprzednich akapitach batony energetyczne to oczywiście tylko część szerokiej oferty suplementów dla sportowców dostępnych w sklepie Shaman.pl. Mało zmotywowanym polecić można suplementy przedtreningowe. Ich zadaniem jest pobudzanie organizmu do działania. Gdy zmęczenie pracą i obowiązkami daje się we znaki, trudno znaleźć siły na wyjście z domu. Zawierające np. kofeinę, kreatynę czy taurynę tzw. przedtreningówki umożliwiają przezwyciężyć zniechęcenie i mobilizują do działania.

Suplementy przedtreningowe

  • Reflex Nutrition - Beta Alanine, 250g
  • Reflex Nutrition - Pre-Workout, Owocowy, 300g
  • Reflex Nutrition - BCAA , 200 kapsułek

Kto już stawi się na treningu, ten z dużym prawdopodobieństwem będzie chciał sięgnąć po białka dla sportowców oraz aminokwasy. To specjalistyczne preparaty uzupełniające mające na celu m.in. rozbudowę masy mięśniowej i dostarczanie energii.

Białka:

  • Allnutrition - Whey Ultra, Karmel, 908g
  • Allnutrition - Vegan Pea Protein, Vanilla, 500g
  • NOW Foods - Białko Grochowe, Vanilla Toffee, 907g

Warto jednak pamiętać, aby w sportowym entuzjazmie znaleźć opamiętanie. Stosowanie aminokwasów w nadmiernych ilościach może mieć negatywne konsekwencje, o ile przyjmowana porcja nie jest dostosowana do intensywności treningu i wagi ciała. Zalecamy stosowanie się do informacji na opakowaniu oraz wskazówek profesjonalistów: lekarzy, dietetyków czy trenerów.