Suplementy na wyciszenie organizmu. Co warto wybrać?

Suplementy na wyciszenie organizmu. Co warto wybrać?

Początek roku, zwłaszcza podczas trwania pandemii, jest dla niektórych trudnym czasem. Pierwsze postanowienia noworoczne zostały złamane, a zimowa aura pogodowa wpływa niekorzystnie na samopoczucie i system nerwowy. Może pora sięgnąć po suplementy na wyciszenie organizmu, aby pomóc organizmowi w relaksacji? Przedstawiamy kilka produktów z naszej oferty, które umożliwiają osiągnąć ten cel.

Kiedy warto stosować suplementy na wyciszenie organizmu?

Sposobów na wyciszenie organizmu jest wiele, a każdy ma w tym względzie inne preferencje. Niektórym pomaga wieczór spędzony nad wciągającą książką z dreszczykiem, innych wybudza z marazmu sesja z grami planszowymi w towarzystwie dobrych przyjaciół, a część osób woli po prostu poleżeć w wannie pełnej piany. To jednak doraźne środki do celu. Długotrwałe odczuwanie wewnętrznego niepokoju i zniecierpliwienia może być nawet symptomem depresji. Wówczas należy udać się z prośbą o pomoc do specjalisty - psychologa lub psychoterapeuty.

Większość osób nie potrzebuje jednak tak poważnej konsultacji. Redukcji napięcia służyć może regularne stosowanie suplementów na wyciszenie organizmu. Taką decyzję również warto skonsultować z lekarzem, chociaż nie jest to konieczne. Preparaty uzupełniające tego typu to środki spożywcze stworzone najczęściej na bazie ziół i ekstraktów roślinnych. Z tego względu są bezpieczne dla organizmu, a co więcej - potrafią być także pożyteczne. Co warto o nich wiedzieć i jakie propozycje z asortymentu Shaman.pl szczególnie zasługują na omówienie?

Suplementy na wyciszenie w ofercie Shaman.pl

To bardzo obszerna kategoria, składająca się z prawie 250 produktów. Laboratoryjnymi badaniami nad wsparciem celu “Relaks, sen, wyciszenie” zajmuje się kilkunastu producentów, w tym wiele wiodących i uznanych na całym świecie marek. Przykładem jest chociażby firma NOW Foods, która w naszym katalogu posiada ponad 100 suplementów na wyciszenie organizmu. Równie ciekawą ofertę prezentuje amerykański Swanson. Aktualnie posiadamy w asortymencie ponad 50 preparatów wytwarzanych przez tego producenta.

Jeśli pokusić się o wymienienie konkretnych suplementów na wyciszenie organizmu, to z pewnością na wysokich miejscach listy rekomendacji znalazłby się NOW Foods - Relora. Pod tą nazwą kryje się zastrzeżona mieszanka opatentowanego przez firmę ekstraktu z kory magnolii lekarskiej i wyciągu z kory korkowca amurskiego. Będące pochodzenia azjatyckiego rośliny zawierają składniki, które pomagają zredukować stres. Relaksują, choć nie mają działania uspokajającego. Relora przy okazji umożliwia także kontrolować apetyt.

Równie interesujące są suplementy z ashwagandhą. To preparaty przygotowane na bazie ekstraktu z witanii ospałej. Roślina ma szerokie zastosowanie w produkcji środków spożywczych ze względu na uniwersalne przeznaczenie. Jest oczywiście także stosowana przy próbach wyciszenia organizmu. Produkty tego rodzaju wytwarza wiele godnych polecenia marek: mająca wschodnie korzenie Himalaya, BeOrganic, PharmoVit czy polski ForMeds.