Małe kategorie sklepu Shaman.pl — część III

Małe kategorie sklepu Shaman.pl — część III

To już trzecia odsłona naszego cyklu poświęconego małym kategoriom sklepu internetowego Shaman.pl — miejscom na stronie, gdzie wprawdzie nie ma dużo produktów, lecz wcale nie ustępują one niczym pozostałym suplementom diety. Dziś przedostatni odcinek tego wciągającego, preparatowego serialu. Zaparzcie zdrową herbatkę, usiądźcie wygodnie w fotelu i oddajcie się lekturze artykułu.

Mało znane suplementy diety

Trzy tysiące produktów. Tyle w przybliżeniu liczy asortyment Shaman.pl, o czym wspominaliśmy w dwóch poprzednich odsłonach cyklu. To bardzo dużo, zwłaszcza gdy wziąć pod uwagę, że nasz sklep z suplementami diety dopiero się rozwija. Robi to jednak w dynamicznym tempie, ponieważ staramy się nie tylko pogłębiać asortyment, ale także rozszerzać go o inne produkty, dzięki którym można dbać o zdrowy styl życia.

Wprawdzie w Shaman.pl jedną z głównych grup produktowych stanowią witaminy i minerały, superfoods oraz tzw. zdrowa żywność, to dziś skupimy się tylko na suplementach diety. Wielu z naszych klientów dobrze wie, czym charakteryzują się i jakie mają właściwości np. kwasy Omega, adaptogeny czy probiotyki. Dużo bardziej enigmatyczne są rzadko wymieniane nazwy preparatów uzupełniających: ketonów, NADH czy PABA. Poznajmy je zatem i dowiedzmy się o nich czegoś więcej.

Kilka ciekawych grup suplementów diety

Zacznijmy od pierwszej z wymienionych kategorii. Jak można przeczytać w naszym słowniczku, “ketony to związki organiczne złożone z grupy karbonylowej i dwóch cząsteczek wodoru. W organizmie ludzkim powstają w wątrobie podczas trawienia tłuszczów i stanowią ważne źródło energii”. Jedynym przedstawicielem tej kategorii w asortymencie Shaman.pl jest produkt marki Swanson, czyli Razberi-K. Opakowanie zawiera 60 kapsułek. Przyjmowanie tego suplementu diety może przyczynić się m.in. do utraty masy ciała. Innym wyróżnikiem preparatu jest pozytywne oddziaływanie na stawy.

Kolejną grupą suplementów wartą omówienia jest NADH. Nic dziwnego, że w powszechnym obiegu funkcjonuje przeważnie skrótowiec, ponieważ oficjalna nazwa tego organicznego związku brzmi “Dinukleotyd nikotynoamidoadeninowy”. Pozyskuje się go z witaminy B3, a odpowiada m.in. za wspomaganie przemiany energetycznej. Przywołana właściwość jest szczególnie ważna dla sportowców, dla których liczy się szybkość i wydolność wysiłkowa. Oni powinni rozważyć zakup np. suplementu diety NOW Foods - NADH (10mg, 60 vkaps). Co szczególnie ważne, nie zawiera glutenu, jajek, GMO, soi i nabiału.

Oznaczony łatwym do zapamiętania skrótowcem jest też PABA, czyli kwas para-aminobenzoesowy, choć bywa też nazywany witaminą B10. Związek zalicza się do aminokwasów niebiałkowych, a w naturalnej postaci występuje w jajach, mleku, mięsie czy grzybach. Jego niedobory mogą wpływać na odczuwanie większej nerwowości, zaburzać koncentrację oraz zwiększać uczucie zmęczenia. Witamina B10 wzmacnia działanie witaminy B5, a razem skuteczniej przeciwdziałają procesowi siwienia i opóźniają starzenie się skóry. Jedynym suplementem PABA w naszej ofercie jest produkt marki Swanson, którego opakowanie zawiera 120 kapsułek.

 

Czy wzbudziliśmy Wasze zainteresowanie? Macie ochotę poczytać więcej o tych lub innych suplementach diety? Zachęcamy do przeglądania naszej oferty i korzystania z filtrów wyszukiwania, aby znaleźć preparat uzupełniający, który spełni indywidualne potrzeby organizmu.