Koszyk:

Jaki gainer na masę wybrać i jak go stosować?

Jaki gainer na masę wybrać i jak go stosować?

Proces kształtowania własnej sylwetki, choć pozornie może wydawać się prosty, wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Poświęcenie to się jednak opłaca. Zbilansowana dieta i odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne to pierwszy krok w stronę budowania masy mięśniowej. Z czasem jednak szukasz sposobu na to, by efektywniej i szybciej zbudować masę. Z pomocą przychodzą suplementy typu gainer. Sprawdź, jak wybrać najlepszy gainer na masę jakie są efekty stosowania go.

Gainer: co to?

Gainer to rodzaj odżywki węglowodanowo-białkowej. Jeśli chodzi o sam stosunek węglowodanów do białka, gainer zawiera przeważnie około 60-70% węglowodanów i 40-30% białka o dużej wartości odżywczej. Wysokiej jakości produkty tego typu często posiadają w składzie dodatek tłuszczy, składników mineralnych i witamin. Odżywki typu gainer mają jedno zadanie: sprzyjać zwiększeniu masy mięśniowej poprzez stymulację organizmu człowieka. Odpowiednie suplementy diety mają zwiększyć efektywność długich treningów i wpłynąć na jakość regeneracji po wysiłku fizycznym.

Jaki gainer na masę?

Odżywka gainer posiada specjalny skład, który ma pozwolić na przyrost beztłuszczowej masy ciała; a w połączeniu z ćwiczeniami na przyrost masy mięśniowej. Dlatego też jeśli masz problem z odpowiednim kształtowaniem wymarzonej sylwetki, stosowanie suplementów diety typu gainer dostępnych na shaman.pl może Ci w tym pomóc. Każdy mass gainer zawiera odpowiednie ilości białka i wysoką zawartość węglowodanów. To połączenie może pomóc Ci zwiększyć masę ciała. Sprawdź, gainer jakiej firmy najlepiej wybrać.

Jaki gainer wybrać?

Jednym z produktów typu gainer, na który warto zwrócić uwagę, jest Rule One - R1 Gain. Wspiera on budowanie masy wysokiej jakości. Zawiera mieszankę białek, a także proste i złożone węglowodany, które pomogą uzupełnić zapasy glikogenu po treningu. Co więcej, znajdziesz go w kilku wariantach smakowych - na przykład Rule One R1 Gain Chocolate Fudge.

Ranking gainerów nie byłby pełen bez marki MuscleMeds. Carnivore to suplement stworzony z czystego izolatu białka wołowego. Przechodzi on 6-etapowy proces oczyszczania, by zagwarantować najlepszej jakości, skoncentrowane białko. Jest to najlepsza odżywka, gdy szukasz jeszcze większej wydajności. Co więcej, na stronie shaman.pl znajdziesz ją w wielu smakach. Dzięki temu możesz dobrać taki, który będzie Ci najbardziej odpowiadał.

Kiedy wybrać gainer?

Gainer przede wszystkim ma dostarczyć Ci odpowiednie ilości białka i odpowiednie ilości kalorii. Dlatego też najlepiej sprawdzi się w przypadku sportowców i osób prowadzących bardzo aktywny tryb życia. Mass gainer przede wszystkim pełni rolę wsparcia podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Warto stosować gainer zwłaszcza przy intensywnych treningach i ćwiczeniach fizycznych. Nie tylko jest to najlepsza odżywka na rozbudowę masy, ale też pozwala odbudować glikogen po treningu.

Kreatyna czy gainer?

Gainer przeważnie stosuje się w okresie, kiedy celem jest wzrost masy - tkanki mięśniowej. Gdy dochodzi do problemu ze zjadaniem odpowiedniej ilości kalorii, należy zadbać o to, by spożywać ich więcej. W tym pomagają suplementy o dużej ilości węglowodanów i białka. Z kolei codzienne przyjmowanie kreatyny może zwiększyć wydolność fizyczną w przypadku następujących po sobie krótkich, bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych. Dlatego tez osoby, które budują masę mięśniową i nie dostarczają sobie odpowiedniej ilości kalorii wraz z posiłkami, powinny w pierwszej kolejności zastanowić się nad gainerem. Możesz również przemyśleć połączenie gainera i kreatyny dla uzyskania lepszych efektów.

Gainer czy białko?

Z pewnością przyglądając się ofercie rynkowej zastanawiasz się, czym różni się gainer od odżywki białkowej. Suplementy typu gainer, choć posiadają pewną zawartość białka, w większości składają się z węglowodanów. Ich odpowiednie proporcje sprzyjają zwiększeniu mięśniowej masy i rozbudowie ciała. Z kolei odżywki białkowe są lepszym wyborem przy redukcji, czyli wtedy, gdy zamierzasz zmniejszyć wagę, a jednocześnie utrzymać swoją masę mięśniową. Niski stopień zawartości węglowodanów pomaga utrzymać deficyt kaloryczny, dzięki czemu lepiej uwidocznisz muskularną rzeźbę.

Gainer: jak stosować?

Tak, jak każdy suplement diety, gainer najlepiej stosować wedle wskazań na opakowaniu i nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Przeważnie gainery mają postać proszku. Określoną porcje odzywki można wymieszać z wodą, a czasem także mlekiem lub sokiem. Tak przygotowany napój możesz spożywać tak, jak zostało określone na etykiecie. Zazwyczaj jednak produkty z białkiem serwatkowym powinno się spożywać do godziny po treningu - wtedy należy przygotować całą porcję i spożyć ją we wskazanym okresie. Z kolei suplementy  łączące białka serwatkowe, kazeinowe oraz pozyskane z jajek powinno się przyjmować do trzech razy dziennie między posiłkami. Porcje przyjmowanych preparatów są wtedy adekwatnie mniejsze.

O czym pamiętać stosując gainer?

Niezależnie od tego, jakie suplementy diety stosujesz, odpowiednio skorelowana podaż wartości odżywczych z ćwiczeniami fizycznymi to klucz do celu. Zależnie od tego, czy jest to rzeźba muskulatury czy rozbudowa masy mięśniowej, tak też powinny być dobierane suplementy diety dla sportowców. Mass gainer to produkt dla wszystkich aktywnych osób, którzy mają problem z przyjmowaniem odpowiedniej ilości kalorii dziennie, jednak chcą nabrać masy. Połączenie odpowiedniego produktu z wysiłkiem fizycznym pomoże Ci wypracować masę mięśniową i rozbudować ciało. Sprawdź, jakie produkty znajdziesz na shaman.pl i wybierz odpowiednie dla siebie preparaty.

 

Bibliografia: 

  1. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci Tekst mający znaczenie dla EOG (Dz. U. : 136 z 25.05.2012 ze zm.)
  2. N. Grzebisz, Żywność funkcjonalna w diecie sportowców, Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, Katowice 2017
  3. J. Mizera, K. Mizera, Dietetyka Sportowa. Co jeść, by trenować efektywnie, Łódź 2017