Koszyk:

Jak dobrze zaplanować treningi na urlopie?

Jak dobrze zaplanować treningi na urlopie?

Zbliża się zasłużony odpoczynek od pracy, nauki lub domowych obowiązków? Jeśli wakacje potrwają przynajmniej kilka dni, warto znaleźć w tym czasie chwilę na ćwiczenia i aktywność fizyczną. Jak trenować na urlopie i dobrze to zaplanować? Skorzystaj ze wskazówek, które zebraliśmy poniżej i z naszą małą pomocą stwórz swój doskonały, urlopowy plan działania. 

Trening na urlopie – krótkie, ale skuteczne ćwiczenia

W ciągu kilku dni trudno wypracować idealną, muskularną sylwetkę. Podobnie jeden tydzień bez ćwiczeń fizycznych nie sprawi, że utracimy wszystkie dotychczasowe efekty treningowe. Dłuższy wyjazd w przypadku osób lubiących sport nie powinien jednak oznaczać wakacji od aktywności. Dlaczego? Kumulacja nietreningowych dni prowadzi do stopniowego spadku siły mięśniowej, szybszej męczliwości i wydłużenia okresu regeneracji. 

Jak zatem połączyć chęć beztroskiego odpoczynku z wykonywaniem ćwiczeń? Trening na urlopie nie musi być tak czasochłonny i wymagający jak na co dzień. By pozostać w formie, wystarczy każdego dnia wstać kwadrans wcześniej i w tym czasie wykonać krótką praktykę jogi, trening mobility lub ćwiczenia ze sprzętem, dla którego znajdzie się miejsce w każdym plecaku (np. skakanka, taśmy oporowe, piłeczka do masażu).

Takie krótkie, ale efektywne ćwiczenia warto połączyć z aktywnością fizyczną wykonywaną na świeżym powietrzu. Spędzając urlop z bliskimi osobami, możesz zorganizować turniej gry w siatkówkę lub wspólną wycieczkę rowerową. A jeśli potrzebujesz czasu dla siebie, wybierz się na spacer połączony z bieganiem, wskocz do basenu albo skorzystaj z hotelowej sauny. Postaraj się w pełni docenić lokalne warunki i odkrywać korzyści z nowych aktywności. 

Równowaga w doborze wakacyjnych posiłków

Już wiesz, że krótki, ale skuteczny trening na wakacjach pozwoli Ci pozostać w formie oraz podtrzymać motywację do ćwiczeń. Z kolei dłuższy wyjazd w nowe miejsce to idealna okazja na testowanie innych aktywności niż wykonywane na co dzień. A jak odżywiać się w trakcie beztroskiego odpoczynku?

Podczas wakacyjnej podróży odkrywaj nowe smaki oraz nie odmawiaj sobie przyjemności z delektowania się lokalnymi przysmakami. Postaraj się jednak zachować umiar i równowagę w kulinarnych eksperymentach. Dobieraj rozważnie wakacyjne posiłki, tak jak robisz to na co dzień. Łącz zdrowe, pyszne i różnorodne dania z uczuciem lekkości i komfortu trawiennego.

Jak trenować na urlopie – proste i przyjemne zasady  

Jeśli zachowanie dobrej formy jest dla Ciebie ważne, nie organizuj sobie wakacji od ruchu i codziennej aktywności fizycznej. Zaplanuj trening na wakacjach na własnych zasadach. Oto kilka wskazówek, z których możesz skorzystać:

  1. Zwiedzaj ciekawe miejsca aktywnie, docierając do nich pieszo lub na rowerze.
  2. Pozwól sobie na nowe formy aktywności fizycznej, korzystając z warunków, jakie oferuje odwiedzana miejscowość.
  3. W trakcie dnia znajdź chwilę tylko dla siebie i wykonaj krótką serię ćwiczeń.
  4. Pamiętaj o zachowaniu umiaru w sposobie odżywiania – poznawaj lokalne przysmaki i pozwalaj sobie na małe przyjemności, ale nie przejadaj się każdego dnia.

Urlop, podczas którego dbasz o siebie poprzez aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, to sposób na naładowanie baterii, odpoczynek psychiczny i wzmocnienie dobrych nawyków. 

Jeśli szukasz wysokiej jakości suplementów diety dla osób trenujących, kliknij tutaj. Sprawdź też inne artykuły opublikowane na naszym Blogu, poświęcone aktywnemu trybowi życia.