Imbir – cenny składnik suplementów diety

Imbir – cenny składnik suplementów diety

Dzięki stosowanym w kuchni przyprawom dania zyskują wyjątkowy smak, aromat oraz kolor. Te naturalne składniki mogą wyróżniać się również wieloma interesującymi właściwościami, wpływającymi korzystnie na nasze samopoczucie. Stosując je na co dzień, zyskujemy zatem unikalne doświadczenia smakowe i prozdrowotne działanie. Jeśli też chcesz cieszyć się tymi korzyściami, nie musisz na początek kupować dużej ilości przypraw. W sezonie jesieni i zimy wybierz imbir o dobrej jakości. Sprawdź też suplementy diety z tym surowcem.

Co zawiera imbir lekarski i jakie przypisuje mu się działanie?

To prastara roślina, która zajmuje ważne miejsce w tradycyjnej medycynie indyjskiej i chińskiej. Uprawiano ją już w starożytności, wykorzystując między innymi do walki z nudnościami. W średniowieczu z kolei stosowano imbir do aromatyzowania piwa oraz zaczęto doceniać jego liczne korzystne właściwości. Świadomość wartości tej rośliny sprawiła, że stała się cennym towarem handlowym. Nazwa Zingiber officinale (czyli imbir lekarski) odnosi się do kształtu przypominającego poroże jelenia oraz unikalnego działania. 

Obecnie największymi dostawcami są Indie i Chiny, a ten ważny surowiec jest stosowany do produkcji wyrobów spożywczych, napojów i suplementów diety. Producenci żywności cenią jego walory smakowe, a preparatów uzupełniających zawartość dobroczynnych składników. Skład zależy od miejsca pozyskania rośliny oraz jej świeżości. Część jadalna zawierać może na przykład witaminy, składniki mineralne, błonnik i tłuszcze. W imbirze znajdują się również cysteina, arginina i inne aminokwasy. Do substancji bioaktywnych łączonych z uśmierzaniem bólu z kolei należą gingerole i shogaole. 

Jakie działanie jest przypisywany do tej rośliny? Zwraca się uwagę między innymi na walkę z drobnoustrojami, łagodzenie dolegliwości bólowych oraz ochronę przed wolnymi rodnikami nazywanymi też oksydantami. Wciąż jednak prowadzone są badania weryfikujące potencjał rośliny w przywracaniu optymalnego samopoczucia. Dogłębniejsze poznanie mechanizmów działania i wpływu na witalność pozwoli otworzyć nowe drogi, prowadzące do wykorzystania całego dobrodziejstwa tego naturalnego skarbu. 

Jaki suplement diety z imbirem warto wybrać? 

Chcąc włączyć do swojej diety ten składnik, warto pamiętać, że tak jak w przypadku różnych surowców, również i tutaj nadmiar nie jest korzystny. Przed rozpoczęciem stosowania zaleca się sprawdzić przeciwskazania. Jeśli jesteś kobietą karmiącą, zmagasz się z chorobą układu pokarmowego lub oczekujesz na operację, najlepiej skonsultuj się ze swoim specjalistą. Gdy masz pewność, że stosowanie imbiru jest bezpieczne, możesz pomyśleć o dodawaniu tej przyprawy do przygotowywanych posiłków lub wyborze suplementacji. 

W naszym asortymencie znajdziesz kilkadziesiąt wysokiej jakości produktów, które zawierają ten naturalny surowiec. Proponujemy suplementy jednoskładnikowe w kapsułkach takie jak Swanson Ginger Root 540 mg. Jeśli szukasz preparatu z dodatkowymi składnikami, możesz sprawdzić preparat Jarrow Formulas Garlic & Ginger 700 mg. Zobacz całą ofertę już teraz i wybierz idealną dla siebie formę podania – oprócz kapsułek dostępne są tabletki i płyn.