Koszyk:

Suplementy diety wspierające układ krwionośny

Suplementy diety wspierające układ krwionośny

 

Układ krwionośny to zamknięty układ, który składa się z serca oraz naczyń krwionośnych, czyli: tętnic, żył oraz sieci naczyń włosowatych. Odpowiada za transport krwi wraz z innymi elementami, m.in. tlenem i hormonami.

Kiedy warto zadbać o swój układ krwionośny?

Prawidłowa praca układu krwionośnego jest niezbędna dla zachowania zdrowia. Niektóre czynniki mogą jednak powodować pewne problemy w działaniu tego układu. Do najpopularniejszych przyczyn chorób serca i pozostałych elementów układu krwionośnego zalicza się: niewłaściwą dietę, brak ruchu, nadwagę, problemy z używkami, a także problemy genetyczne. Stanem swojego zdrowia powinny zwłaszcza zainteresować się osoby starsze.

Składniki, które wspierają układ krwionośny

Każdy układ w organizmie jest ważny i potrzebuje odpowiednich składników odżywczych, aby mógł odpowiednio działać. W przypadku układu krwionośnego znaczącą rolę odgrywają witaminy z grupy B: witaminy B6 i B12 pomagają w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, a witamina B2 pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu czerwonych krwinek. Wapń i witamina K przyczyniają się do prawidłowego krzepnięcia krwi, natomiast potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Warto pamiętać o dostarczaniu do organizmu pokarmów bogatych w żelazo, ponieważ pierwiastek ten pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, a foliany pomagają w prawidłowej produkcji krwi. Dodatkowo zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Wymienione składniki można przyswajać wraz z pożywieniem, jednak nie zawsze możliwe jest dostarczenie odpowiedniej ilości konkretnej witaminy czy minerału do organizmu – wtedy z pomocą przychodzą suplementy diety.

Suplementy na serce i układ krążenia – jakie wybrać z oferty Shaman.pl?

W asortymencie sklepu Shaman.pl znajduje się ponad 100 różnych produktów wspierających serce i układ krążenia. Dostępne są w kilku formach: proszku, kapsułkach, kapsułkach miękkich, vkaps, tabletkach, płynie i spray’u. W zależności od swoich preferencji można wybrać ulubioną formę. Najważniejszy jest jednak skład dostępnych produktów.

Chcąc zadbać o żyły, warto wybrać produkty, w których składzie pojawia się ekstrakt z kasztanów jadalnych, witamina K czy witamina C. Polecamy np. Doctor's Best – Vein Support + DiosVein i MenaQ7.

Natomiast suplementy-przeciwutleniacze to takie, które zawierają w swoim składzie witaminy i mikroelementy, pomagające w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Są to: selen, mangan, cynk, miedź, ryboflawina, witamina C oraz E. Niektóre z nich pojawiają się np. w: Jarrow Formulas – Resweratrol lub w BetterYou – Air Defence Daily Oral Spray.

W suplementach na cholesterol, oprócz kwasów omega, warto szukać czerwonego ryżu fermentowanego (Monascus purpureus). Monakolina K z fermentowanego czerwonego ryżu pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 10 mg monakoliny K z produktów z fermentowanego czerwonego ryżu. Na stronie sklepu Shaman.pl w podkategorii cholesterol warte uwagi są produkty od marki Holland & Barrett.

Zachęcamy do dbania o swoje zdrowie i układ krwionośny – pomogą w tym także regularne ćwiczenia lub codzienne spacery!

A wszystkie suplementy diety wspierające układ krwionośny znajdziesz tutaj.