Koszyk:

-12% DBAJ O STAWY. WPISZ KOD: STAWY

Echinacea

(6 prod.)

Rośnie dziko lub jest uprawiana w różnych krajach na świecie. Echinacea purpurea, czyli jeżówka purpurowa, wywodzi się z rozległych równin Ameryki Północnej. Jej właściwości zostały odkryte przez plemiona indiańskie, przez które była wykorzystywana do leczenia różnego rodzaju dolegliwości. Z czasem, w wyniku pojawienia się osadników, dotarła do Europy. Przez pewien okres stała się zapomniana, ale od lat 70. XX wieku powraca do łask. 

Echinacea jako składnik suplementów diety

Jest źródłem flawonoidów, polisacharydów czy kwasów fenolowych. Do tworzenia preparatów immunostymulujących wykorzystuje się zarówno jej korzeń, jak i ziele. Produkty z jeżówką purpurową (echinacea) mogą mieć postać kapsułek, tabletek lub płynu. Są poszukiwane między innymi w sezonie jesienno-zimowym, gdy zwiększa się częstotliwość zachorowań na infekcje dróg oddechowych. Warto jednak pamiętać, że budowanie odporności to zadanie, które powinniśmy realizować przez cały rok. Postarajmy się zatem każdego dnia zadbać o jakość swojej diety, regularnie ćwiczyć, spacerować i unikać stresu. 

Jeżówka purpurowa w kapsułkach i kroplach od NOW Foods

Poszukując wysokiej jakości preparatów uzupełniających zawierających ten naturalny surowiec, polecamy zatrzymać się na dłużej przy propozycjach marki NOW Foods. Dla osób, które nie mają problemu z połykaniem kapsułek, warte sprawdzenia są produkty w tej standardowej formie podania. Jeśli jednak szukasz czegoś wygodniejszego w stosowaniu lub po prostu alternatywy dla tabletek, zobacz suplementy w kroplach. Wśród nich możesz znaleźć preparaty tylko z ekstraktem z korzenia jeżówki lub kompozycję, w której oprócz niego znajdują się inne cenne wyciągi, na przykład z gorzknika kanadyjskiego czy koniczyny łąkowej.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
 1. Promocja
  NOW Foods - Echinacea, 400mg, 100 vkaps
  36,99 zł Cena regularna: 41,00 zł -10%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 45,50 zł -19%
 2. Promocja
  NOW Foods - Echinacea, 400mg, 250 vkaps
  73,99 zł Cena regularna: 79,00 zł -6%
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 89,00 zł -17%