Koszyk:

Wsparcie Wątroby

(7 prod.)

Wątroba to największy gruczoł ustrojowy pełniący funkcję wydzielniczą polegającą na produkcji żółci uczestniczącej w procesie trawienia. Odgrywa istotne role także w metabolizmie białek, tłuszczów i węglowodanów. Jest odpowiedzialna za magazynowanie witamin A, B12, D i niektórych pierwiastków oraz bierze udział w detoksykacji ustroju. By wątroba mogła pracować bez zarzutu, warto wspierać jej funkcjonowanie każdego dnia. Dodatkową formą tego wsparcia może okazać się stosowanie suplementu diety na wątrobę o wysokiej jakości.

Wsparcie wątroby – co warto robić na co dzień?

W jaki sposób można na co dzień wspierać prawidłową pracę wątroby? Warto przede wszystkim zadbać o jakość swojej diety, komponując jadłospis na bazie lekkostrawnych dań przygotowywanych ze świeżych składników. Należy unikać jedzenia w pośpiechu i zbyt długich przerw między posiłkami. Zaleca się także ograniczenie spożywania alkoholu, mocnej kawy i herbaty. Jako dodatkowe wsparcie wątroby sprawdzają się suplementy diety stworzone przez cenione i dbające o najwyższą jakość marki. Zamawiając produkty w naszym sklepie internetowym, zyskujesz nieograniczony dostęp do katalogu tak renomowanych producentów, jak NOW Foods, Swanson, Life Extension, Holland & Barrett oraz Aliness. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą suplementów diety i śledzenia nowości.

Suplement diety na wątrobę – jakie składniki zawiera?

Jakie składniki może zawierać suplement diety na wątrobę? W składzie produktów z tej kategorii znajdują się wyselekcjonowane i połączone w odpowiednich proporcjach ekstrakty roślinne (np. ekstrakt z ostropestu plamistego, ekstrakt z korzenia łopianu), witaminy oraz minerały. Warto zwrócić uwagę m.in. na obecność choliny, która pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby. Popularnym składnikiem stosowanym w suplementach diety z tej kategorii jest również węgiel aktywny, nazywany inaczej węglem leczniczym bądź węglem aktywowanym. Ze względu na swoje unikalne właściwości węgiel aktywny znajduje zastosowanie również w kosmetyce. Może być wykorzystywany np. jako składnik produktów przeznaczonych do pielęgnacji jamy ustnej, oczyszczania twarzy i skóry głowy czy łagodzenia podrażnień.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów
  1. 77,00 zł
  2. 72,00 zł
  3. 41,00 zł
  4. 77,50 zł
  5. 73,00 zł
  6. 93,00 zł
  7. 70,00 zł