Koszyk:

ZYSKAJ 15% RABATU NA PRODUKTY OSAVI Z KODEM OSAVI15

Barley grass / Trawa jęczmienna

(2 prod.)

Superfoods (superżywność) to termin stosowany w przypadku naturalnych produktów, które wyróżniają się imponującą zawartością składników o cennych właściwościach. Do tej grupy należy m.in. trawa jęczmienna. Dostępne są różnego rodzaju suplementy diety posiadające w swoim składzie ten składnik, a także inne produkty tworzone na jego bazie, w tym herbaty i świeże soki. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu online.

Trawa jęczmienna – właściwości i walory odżywcze

Jęczmień należy do najstarszych roślin uprawianych przez człowieka. Uważa się, że jego wysiew i zbiór zaczęły być kontrolowane najwcześniej na obszarze Bliskiego Wschodu, a następnie roślina rozprzestrzeniła się w innych częściach świata. Trawa jęczmienna jest w stanie przystosować się do niekorzystnych warunków zewnętrznych, a jej uprawa nie pochłania olbrzymich środków finansowych – stąd duża popularność jęczmienia jako gatunku uprawnego. Roślina jest powszechnie znana nie tylko ze względu na wyjątkowe zdolności adaptacyjne. Kryje w sobie również bogactwo wartościowych składników, którym zawdzięcza ciekawe właściwości. Trawa jęczmienna to skarbnica aminokwasów, witamin, minerałów, a także kwasów tłuszczowych. Zawiera zatem m.in. tryptofan, argininę, witaminy z grupy B, cynk, selen, kwas linolenowy. Na zawartość składników odżywczych wpływają miejsce, czas i sposób zbioru jęczmienia, a także postać, pod jaką przyjmowana jest ta roślina (np. kapsułki, sok z młodego jęczmienia).

Czy warto włączyć trawę jęczmienną do swojej diety?

Ze względu na tak interesujące walory odżywcze i wiążące się z nimi unikalne właściwości trawa jęczmienna wydaje się idealnym produktem do włączenia do swojej diety. Dzięki temu, że występuje pod wieloma postaciami, udaje się łatwo znaleźć odpowiedni dla siebie produkt. Możesz zdecydować się np. na proszek (suszona, zmielona trawa jęczmienna), który dodasz do napoju i sałatek albo na kapsułki zawierające sproszkowany naturalny sok z pędów młodego jęczmienia. By cieszyć się wszystkimi korzyściami wynikającymi ze stosowania superfoods, warto zamawiać takie produkty w sprawdzonym, dobrze ocenianym sklepie. W naszym asortymencie znajdziesz suplementy diety i inne produkty pochodzące wyłącznie od znanych i cenionych marek, więc możesz mieć pewność, że wyróżniają się wysoką jakością. Jeśli Twoi przyjaciele oraz członkowie rodziny zaczną zastanawiać się, gdzie kupić trawę jęczmienną i produkty tworzone na jej bazie, będzie nam naprawdę miło, jeśli wspomnisz im o naszym sklepie.

Czytaj więcej Czytaj mniej
produktów